REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Pentagon: ruch wojsk amerykańskich poza krajem wstrzymany do 60 dni

Pentagon: ruch wojsk amerykańskich poza krajem wstrzymany do 60 dni

-

Z powodu koronawirusa Pentagon wstrzymał na okres do 60 dni ruch wszystkich wojsk amerykańskich poza granicami USA – poinformował w środę minister obrony Mark Esper.

“Chodzi o zapewnienie, by nie przywlekać koronawirusa do kraju, zakażając innych, by nie rozprzestrzeniać tego wirusa w wojsku” – powiedział szef Pentagonu.

REKLAMA

Wstrzymanie ruchu obowiązuje wojskowych, personel cywilny oraz członków rodzin. Wyjątek – zastrzegł w rozmowie z Reutersem Esper – stanowi wycofywanie wojsk z Afganistanu, które będzie odbywać się zgodnie z planem, w myśl porozumienia pokojowego, zawartego z afgańskimi talibam.

Do środy Pentagon poinformował o łącznie 227 wykrytych przypadkach koronawirusa wśród amerykańskich żołnierzy na świecie.

We wtorek poinformowano, że czterech żołnierzy biorących udział w prowadzonej przez NATO w Afganistanie operacji Resolute Support jest zainfekowanych.

Najwyższy rangą dowódca sił zbrojnych USA gen. Mark Milley ocenił we wtorek, że biorąc pod uwagę doświadczenia innych państw, epidemia nowego koronawirusa może potrwać do lipca.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks