REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPence przyjął nominację na kandydata republikanów na wiceprezydenta

Pence przyjął nominację na kandydata republikanów na wiceprezydenta

-

Mike Pence przyjął w środę na konwencji Partii Republikańskiej nominację na kandydata tego ugrupowania na wiceprezydenta w listopadowych wyborach. Chwalił politykę prezydenta Donalda Trumpa, podkreślając jego działania popierane przez konserwatywny elektorat.

“Z wdzięcznością za zaufanie, jakim obdarzył mnie prezydent Donald Trump, za poparcie naszej Partii Republikańskiej i za łaskę Bożą z pokorą przyjmuję nominację do kandydowania i pełnienia funkcji wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych” – ogłosił Pence w wystąpieniu z Fort McHenry w Baltimore.

REKLAMA

Republikanie zdecydowali o nominowaniu Trumpa i urzędującego wiceprezydenta Pence’a w poniedziałek, w pierwszym dniu konwencji GOP. Para Trump-Pence de facto nie miała konkurencji w partyjnych prawyborach. Prezydent Trump oficjalnie przyjmie nominację wyborczą republikanów w czwartek w przemówieniu z Białego Domu.

W przemówieniu z Fort McHenry Pence, mówiąc o wskaźnikach gospodarczych, ocenił, że wraz z Trumpem udało im się “uczynić Amerykę wielką”. “A potem uderzył koronawirus z Chin” – dodał, zapewniając, że gospodarka wróci na tory rozwoju sprzed epidemii.

Wiceprezydent, podkreślając swoją wiarę w Boga, wymieniał także działania administracji, które cieszą się poparciem wyborców konserwatywnych i zrzeszonych w Kościołach ewangelickich. Wśród nich było przeniesienie ambasady USA w Izraelu do Jerozolimy, mianowanie konserwatywnych sędziów oraz polityka mająca na celu zmniejszenie liczby wykonywanych aborcji.

Pence odniósł się także do zamieszek w Kenosha, które wybuchły w niedzielę w tym mieście w stanie Wisconsin, po postrzeleniu czarnoskórego Jacoba Blake’a przez policję. “Powiem jasno: przemoc musi się skończyć czy to w Minneapolis, Portland czy w Kenosha. Zbyt wielu bohaterów zginęło w obronie naszej wolności, by patrzeć jak Amerykanie uderzają w siebie” – powiedział wiceprezydent, budząc entuzjazm zgromadzonych.

Zastępca Trumpa wyraził poparcie dla prawa do pokojowego protestu, ale zaznaczył: “Będzie prawo i porządek na ulicach dla każdego Amerykanina – każdej rasy, wyznania i koloru skóry”.

Pence – jak wielu wcześniejszych mówców na konwencji Republikanów – podkreślał jak ważni są dla niego członkowie jego rodziny. W części poświęconej koronawirusowi poinformował, że z powodu epidemii jego córka zmuszona była przełożyć swój ślub.

Przemawiający na konwencji Republikanów – oprócz polityków także przedsiębiorcy, rolnicy i byli sportowcy – nie tylko chwalą działania administracji Trumpa, ale ostrzegają przed polityką Demokratów. Wśród nich jest wielu Afroamerykanów, a także kobiety, co uznawane jest za próbę pokazania Partii Republikańskiej jako ugrupowania różnorodnego i atrakcyjnego dla mniejszości. Wśród tych grup wyborców Republikanie tracą do Demokratów.

Jak wynika z badania fundacji Democracy Fund i Uniwersytetu Kalifornijskiego w Los Angeles 80 proc. czarnoskórych wyborców zamierza w listopadzie oddać głos na rywala Trumpa – Joe Bidena z Partii Demokratycznej. 15 proc. zapowiada poparcie urzędującego prezydenta. Wynosząca 65 punktów procentowych przewaga kandydata Demokratów wśród czarnoskórego elektoratu jest jednak niższa niż w wyborach prezydenckich cztery lata temu. Wtedy reprezentująca tę partię Hillary Clinton miała u Afroamerykanów aż 80 punktów procentowych przewagi nad Trumpem – podaje “New York Times”.

Dziennik wskazuje również, że wśród zarejestrowanych wyborów pochodzenia latynoskiego Trump traci do Bidena 32 punkty procentowe. W przypadku Clinton było to 37 punktów procentowych.

Konwencje – zarówno trwająca Republikanów jak i zakończona w ubiegłym tygodniu demokratów – cieszą się sporym zainteresowaniem mediów oraz Amerykanów. We wtorek, w drugim dniu konwencji Republikanów, w telewizji oglądało ją blisko 19,4 mln obywateli USA.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

REKLAMA

2129033145 views

REKLAMA

REKLAMA

2129033160 views

REKLAMA

REKLAMA

2130829480 views

REKLAMA

2129033170 views

REKLAMA

2129033174 views

REKLAMA

2129033178 views