REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPelosi nazwała lidera Republikanów w Izbie Reprezentantów "idiotą" za sprzeciw ws. masek

Pelosi nazwała lidera Republikanów w Izbie Reprezentantów “idiotą” za sprzeciw ws. masek

-

Przewodnicząca Izby Reprezentantów USA Nancy Pelosi nazwała w środę lidera republikańskiej mniejszości w tej izbie Kevina McCarthy’ego “idiotą” w związku z jego sprzeciwem dotyczącym przywrócenia nakazu noszenia maseczek przez osoby zaszczepione.

“On jest takimidiotą” – skomentowała Pelosi, pytana przed Kapitolem przez reporterów o sprawę maseczek.

REKLAMA

Demokratka odniosła się do w ten sposób do krytycznych komentarzy McCarthy’ego z wtorku na temat zmiany rekomendacji Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC), zalecających noszenie maseczek w pomieszczeniach również osobom zaszczepionym na obszarach o wysokiej transmisji wirusa.

“Nie łudźmy się, grożenie przywróceniem maseczek nie jest decyzją opartą o badania naukowe, tylko decyzją wymyśloną przez liberalnych urzędników rządowych, którzy chcą nadal żyć w permanentnym stanie pandemii” – napisał na Twitterze McCarthy.

Ze względu na zmianę rekomendacji CDC, główny lekarz Kongresu zdecydował we wtorek o przywróceniu obowiązku noszenia masek przez zaszczepionych, ponieważ Waszyngton przekroczył wyznaczony przez CDC poziom współczynnika liczby zakażeń wskazujący na “znaczącą” transmisję wirusa.

Według nowych wytycznych w regionach, w których pandemia rozprzestrzenia w sposób “znaczący” lub szybki maski w publicznych miejscach w zamkniętych pomieszczeniach powinni nosić wszyscy.

Wcześniejsze zalecenia, wydane w maju, w większości przypadków nie zobowiązywały osób niezaszczepionych do noszenia masek.

Jak powiedziała we wtorek dyrektor CDC Rochelle Walensky, decyzja o zmianie restrykcji była oparta o dane naukowe, a także związana z pogarszającą się w całym kraju sytuację epidemiczną, spowodowaną rozprzestrzenianiem się wariantu Delta koronawirusa.

“Informacje na temat wariantu Delta z kilku stanów i innych krajów wskazują na to, że w rzadkich przypadkach część osób zaszczepionych, lecz zainfekowanych wariantem Delta może zarażać innych” – powiedziała Walensky.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

1 KOMENTARZ

REKLAMA

2119137823 views

REKLAMA

2119137917 views

REKLAMA

REKLAMA

2120934271 views

REKLAMA

2119137986 views

REKLAMA

2119138045 views

REKLAMA

2119138090 views