REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPelosi i McConnell nie chcą w Kongresie szybkich testów na koronawirusa

Pelosi i McConnell nie chcą w Kongresie szybkich testów na koronawirusa

-

Liderzy Demokratów i Republikanów w Kongresie USA, Nancy Pelosi i Mitch McConnell, odrzucili ofertę administracji Donalda Trumpa ws. udostępnienia prawodawcom szybkich testów na obecność koronawirusa. Zgodnie podkreślili, że powinny one najpierw trafić „na pierwszą linię frontu walki z wirusem”.

McConnell, który jest liderem republikańskiej większości w Senacie, i Pelosi, która przewodniczy kontrolowanej przez Demokratów Izbie Reprezentantów, wydali w sobotę wspólne, co należy do rzadkości, oświadczenie, w którym „z szacunkiem” odrzucili „hojną ofertę” rządu.

Administracja waszyngtońska zaoferowała przekazanie do dyspozycji Kongresu przenośnych najnowszych zestawów diagnostycznych, które pozwalają na szybkie, w ciągu zaledwie kilku minut, przeprowadzenie testów na obecność koronawirusa. Przeprowadzenie tych testów miałoby umożliwić szybki powrót do pracy kongresmenów.

REKLAMA

McConnell i Pelosi, polityczni oponenci, zgodnie odpowiedzieli, że nowe technologie powinny trafić najpierw „na pierwszą linię frontu walki z wirusem” – głównie do szpitali, a prawodawcy będą korzystać ze zwykłych testów na obecność koronawirusa, przynajmniej do czasu – jak podkreślili – kiedy „te szybsze technologie nie staną się bardziej dostępne dla Amerykanów”.

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa Senat chce wrócić do pracy już w najbliższy poniedziałek. Nancy Pelosi poinformowała natomiast, że Izba Reprezentantów wznowi obrady nie wcześniej niż w następnym tygodniu.

Stany Zjednoczone stały się najbardziej dotkniętym pandemią krajem na świecie. Według danych Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa od jej początku na Covid-19 zmarło w USA około 65 tysięcy osób. Do tej pory przeprowadzono tam ponad 1,1 mln testów na koronawirusa z wynikiem pozytywnym. (PAP)

REKLAMA

2099863614 views

REKLAMA

REKLAMA

2099863846 views

REKLAMA

2101660238 views

REKLAMA

2099863989 views

REKLAMA

2099864089 views

REKLAMA

2099864199 views