REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Paszporty wydawane tylko w nagłych wypadkach

Paszporty wydawane tylko w nagłych wypadkach

-

Władze Stanów Zjednoczonych przestały wydawać paszporty – informuje Departament Stanu. Ma to na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa. Wyjątek stanowią nagłe wypadki dotyczące “życia lub śmierci”.

“Ze względu na ochronę zdrowia publicznego mające na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa, obowiązujące od 20 marca 2020 r., jesteśmy w stanie świadczyć usługi tylko osobom w nagłej sytuacji życia lub śmierci, którzy potrzebują paszportu na bezpośrednią podróż międzynarodową w ciągu 72 godzin” – czytamy na stronie Departamentu Stanu.

REKLAMA

Dotyczy to m.in. poważnych chorób czy śmierci członka rodziny. Konieczne przy tym jest okazanie aktu zgonu lub podpisanego listu ze szpitala lub od lekarza. Sprawy aplikantów, którzy złożyli wnioski o paszport przed 19 marca, będą procedowane – zapewnia resort.

Dyrektor amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych dr Anthony Fauci opowiedział się w czwartek za tym, by nakaz pozostania w domach obowiązywał we wszystkich stanach. Obecnie dotyczy on ok. 90 proc Amerykanów. Niektóre władze stanowe, np. Teksasu czy Karoliny Południowej, nie zdecydowały się dotychczas go wydać.

Szczyt epidemii – jak przewidują rządowe modele – ma w USA przypadaść na połowę kwietnia. Dzienny bilans ofiar śmiertelnych ma wtedy wynosić ponad 2 tys. osób. Dopiero w czerwcu dobowa liczba zgonów ma spaść poniżej 100.

Łącznie w USA zmarło już ponad 6068 osób z Covid-19 – podała w piątek rano telewizja CNN. Pod względem liczby zgonów Stany Zjednoczone plasują się obecnie na trzecim miejscu; po Włoszech i Hiszpanii. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bezpieczne Halloween (WIDEO)

Kryzys w Dolinie Napa

W czepku urodzeni

Wyborczy rekord?

Powrót ponaddźwiękowców

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks