REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPapierosy, używane samochody – nowe źródła finansowania terroryzmu

Papierosy, używane samochody – nowe źródła finansowania terroryzmu

-

W Nowym Jorku rozbito gang przemytników papierosów, którego członkowie mają związki z organizacjami terrorystycznymi. Może to być kolejny, po handlu używanymi samochodami, przykład coraz kreatywniejszego finansowania terroryzmu z działalności w USA.

fot. us.images.detik.com
fot. us.images.detik.com

REKLAMA

W czwartek służby Nowego Jorku aresztowały 16 Palestyńczyków oskarżonych o przemyt wielu milionów papierosów. Gang działał na ternie stanów Nowy Jork, Maryland, Delaware, Wirginia i New Jersey. Jak poinformowali prokurator generalny stanu Nowy Jork Eric Schneiderman i szef nowojorskiej policji Ray Kelly, gang zarobił na sprzedaży nieopodatkowanych papierosów w sklepach Nowego Jorku co najmniej 55 mln dolarów. Najciekawszym aspektem sprawy są jednak informacje, że zatrzymani mężczyźni mają związki z organizacjami terrorystycznymi.

Jak podaje CNN, powołując się na śledczych, jeden z zatrzymanych ma powiązania finansowe z Omarem Abdelem Rahmanem, odbywającym karę dożywotniego więzienia za zamachy bombowe w Nowym Jorku w 1993 roku. Inny członek gangu jest z kolei blisko powiązany z Rashidem Bazem, imigrantem libańskiego pochodzenia, który w 1994 roku wysadził na Moście Brooklińskim samochód z izraelskimi studentami. Kolejny zatrzymany mieszkał kiedyś z jedną z kluczowych osób zbierających środki dla Hamasu.

“Nie wiemy jeszcze, gdzie te wszystkie pieniądze szły, ale (…) wiemy, że niektórzy członkowie gangu mają związki z bardzo niebezpiecznymi ludźmi” – powiedział dziennikarzom Schneiderman. Jeśli podejrzenia się potwierdzą, będzie to kolejny przykład na coraz bardziej kreatywne szukanie finansowania w USA przez organizacje terrorystyczne.

Z Waszyngtonu

Inga Czerny (PAP)

REKLAMA

2117702402 views

REKLAMA

2117702554 views

REKLAMA

REKLAMA

2119498917 views

REKLAMA

2117702646 views

REKLAMA

2117702721 views

Route 66

Ilość węglowodanów w posiłku

Wybieramy ogrzewanie do domu

Zabezpieczenia przepięciowe do domu

REKLAMA

2117702794 views