REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaPaczka wysłana do waszyngtońskiego radia WMAL okazała się fałszywym alarmem

Paczka wysłana do waszyngtońskiego radia WMAL okazała się fałszywym alarmem

-

Jak poinformowało waszyngtońskie radio informacyjne WMAL podejrzanie wyglądająca paczka, którą doręczono w czwartek do jego siedziby okazała się niegroźna. Ewakuowane osoby wróciły do budynku.

Władze prowadzą już śledztwo w szeregu podobnych spraw. Paczki zawierające tzw. bomby rurowe wysłano do znanych polityków Partii Demokratycznej i krytyków polityki prezydenta Donalda Trumpa.

REKLAMA

W czwartek przechwycono dwie podejrzane paczki wysłane do byłego wiceprezydenta USA, demokraty Joe Bidena. Według rozmówców agencji Associated Press, zawarte w nich urządzenia wybuchowe były zbudowane tak jak ładunki wysłane wcześniej do wpływowych polityków Partii Demokratycznej.

Wcześniej w czwartek policyjni saperzy usunęli taką paczkę z domu aktora Roberta de Niro na Manhattanie. Od wtorku paczki z urządzeniami wybuchowymi wysłano do George’a Sorosa, Hillary Clinton, Baracka Obamy, do siedziby telewizji CNN na Manhattanie (była adresowana do b. dyrektora CIA Johna Brennana, który miał się tam pojawić jako analityk), do Erica Holdera (b. prokuratora generalnego i ministra sprawiedliwości) oraz kongresmenki Maxine Waters.

Podejrzane przesyłki zostały wysłane na kilkanaście dni przed wyznaczonymi na 6 listopada wyborami do Kongresu, w okresie szczególnie nasilonych napięć politycznych między obozem prezydenta Donalda Trumpa a wyborcami Partii Demokratycznej. Federalne Biuro Śledcze (FBI) wszczęło intensywne śledztwo.

Według źródeł w FBI przynajmniej niektóre paczki mogły być wysłane z Florydy. (PAP)

fot.123RF Stock Photos

REKLAMA

2119219478 views

REKLAMA

2119219571 views

REKLAMA

REKLAMA

2121015925 views

REKLAMA

2119219640 views

REKLAMA

2119219696 views

REKLAMA

2119219739 views