REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaOstrzeżenie przed zamachami w dniu wyborów

Ostrzeżenie przed zamachami w dniu wyborów

-

fot.wiggijo/pixabay.com
fot.wiggijo/pixabay.com

Organy federalne USA ostrzegły władze miejskie Nowego Jorku o możliwości zamachów Al-Kaidy w dniu wyborów prezydenckich we wtorek lub w zbliżonym terminie, co spowodowało postawienie lokalnych sił porządku publicznego w stan alarmu – podały w piątek władze.

O otrzymaniu takiego ostrzeżenia poinformowały nowojorska policja miejska NYPD (New York Police Department) oraz Zarząd Portów Nowego Jorku i New Jersey. „Kontynuujemy podjęte jakiś czas temu intensywne patrolowanie wszystkich naszych obiektów” – powiedział rzecznik Zarządu Portów Steve Coleman. W gestii tej instytucji znajdują się także lotniska, tunele i mosty na terenie aglomeracji nowojorskiej.

REKLAMA

Coleman odmówił ujawnienia zawartych w ostrzeżeniu szczegółów. Natomiast według NYPD dokumentowi temu brakuje szczegółów i jest on wciąż analizowany.

„Zapoznaliśmy się z informacją. Współdziałamy z FBI za pośrednictwem wspólnej grupy operacyjnej do spraw terroryzmu oraz naszych biur antyterrorystycznego i wywiadowczego” – głosi oświadczenie NYPD.

USA zbierały materiały wywiadowcze na temat potencjalnego zagrożenia zamachami Al-Kaidy w czasie wyborów. W efekcie tego niektóre agendy federalne rozesłały władzom lokalnym i stanowym odpowiednie informacje – powiedziało Reuterowi źródło rządowe w Waszyngtonie. Zaznaczyło jednocześnie, że chodzi tu o bliżej niesprecyzowane zagrożenie o względnie niskim poziomie.

Telewizja CBS News podała wcześniej w piątek, iż funkcjonariusze wywiadu USA ostrzegli lokalne władze w stanach Nowy Jork, Teksas i Wirginia przed możliwością dokonania przez Al-Kaidę zamachów w poniedziałek czyli w przeddzień wyborów. CBS powołała się na bliżej nieokreślone źródła i nie wymieniła żadnego konkretnego obiektu we wspomnianych stanach.

FBI nie skomentowało doniesień CBS. „Siły antyterrorystyczne i bezpieczeństwa wewnętrznego pozostają czujne i gotowe do obrony przed atakami na terytorium Stanów Zjednoczonych” – napisało w wydanym w piątek oświadczeniu. Przedstawiciele ministerstwa bezpieczeństwa kraju nie zareagowali na prośbę Reutera o komentarz. (PAP)

REKLAMA

2097977418 views

REKLAMA

REKLAMA

2097977651 views

REKLAMA

2099774043 views

REKLAMA

2097977794 views

REKLAMA

2097977895 views

REKLAMA

2097978005 views