REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Organizacje ekologiczne planują protesty na 29 kwietnia

Organizacje ekologiczne planują protesty na 29 kwietnia

-

Organizacje ekologiczne w USA planują na 29 kwietnia protesty pod nazwą “Marsze Klimatyczne”. Marsze odbędą się w wielu miastach, w tym w Waszyngtonie. Protesty wymierzone będą przeciwko wprowadzonym przez Trumpa regulacjom dotyczącym ochrony środowiska.

W ciągu pierwszych 100 dni prezydentury Donald Trump wprowadził szereg zmian, którym przeciwstawiają się ekolodzy.

REKLAMA

Cofnął przepisy wprowadzone przez prezydenta Obamę dotyczące standardów zużycia paliwa, zapowiedział znaczne obcięcie finansowania federalnej Agencji Ochrony Środowiska (EPA) i podpisał dekret o „niezależności energetycznej” wspierający sektor węglowy i wycofujący regulacje dotyczące Planu Czystej Energi Obamy.

Marsze mają być odpowiedzią ekologów na wprowadzane przez prezydenta USA Donalda Trumpa zmiany.

Rhea Suh, prezes Rady Obrony Zasobów Naturalnych (NRDC), powiedziała, że data marszy nie jest przypadkowa gdyż w zeszłym tygodniu Trump podpisał szereg katastrofalnych dekretów, które między innymi cofają Plan Czystej Energi poprzedniego prezydenta i stanowią atak na środowisko i zdrowie ludzkie.

Dodała także, że prezydent planuje obciąć budżet EPA o 31 proc. i dał „zielone światło” projektom rurociągów Keystone XL oraz Dakota, które były wstrzymywane przez Obamę jako zagrażające środowisku i niepotrzebne.

Przed wstąpieniem do NRDC w 2015 roku, Suh pełniła funkcję asystenta sekretarza ds. polityki, zarządzania i budżetu w resorcie spraw wewnętrznych. Została nominowana na stanowisko przez prezydenta Baracka Obamę w 2009 i pełniła tą funkcję do 2014 roku. Przemawiała także na marcowym „Marszu Kobiet” w Waszyngtonie.

W tym tygodniu organizacja NRDC uruchomiła portal internetowy mający pomóc aktywistom ekologicznym z całego kraju w organizacji lokalnych demonstracji na terenie USA.

22 kwietnia obchodzony jest natomiast „Dzień Ziemi”. Z reguły tego dnia odbywały się manifestacje mające zwrócić uwagę na problemy związane z ekologią. Tego dnia odbędzie się „Marsz nauki”, który ma podkreślić potrzebę badania efektów globalnego ocieplenia na naszą planetę.

Suh i jej organizacja skupiły się na organizacji i promocji „Marszu Klimatycznego” pomijając coroczną manifestację organizowaną w „Dzień Ziemi”.

Z Waszyngtonu Joanna Korycińska (PAP)

Na zdj.: protest przed Białym Domem fot.Michael Reynolds/EPA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks