REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaOprogramowanie Microsoftu znajdzie się na urządzeniach z Androidem

Oprogramowanie Microsoftu znajdzie się na urządzeniach z Androidem

-

 

fot.Peter Steffen/EPA
fot.Peter Steffen/EPA

REKLAMA

Microsoft poinformował o podpisaniu umowy z 11 podmiotami oferującymi sprzęt elektroniczny z mobilnym systemem operacyjnym Android. Na mocy porozumienia ich urządzenia będą mieć fabrycznie zainstalowane programy pakietu Office i komunikator internetowy Skype.

Amerykański koncern poinformował, że w tej sprawie porozumiał się z firmami: Samsung, Dell, TrekStor, JP Sa Couto, Datamatic, DEXP, Hipstreet, QMobile, Tecno, Casper i Pegatron. Na urządzeniach produkowanych i sprzedawanych przez te firmy będą zainstalowane takie programy jak: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, OneNote, OneDirve i Skype.

“Dla producentów ta umowa pomoże zwiększyć wartość urządzeń z Androidem i wzbogaci doznania użytkowników posługujących się tym sprzętem” – napisała w oświadczeniu wiceprezes Microsoftu ds. rozwoju biznesu Peggy Johnson.

Media zwracają uwagę, że Microsoft i twórca Androida, firma Google, konkurują na rynku mobilnych systemów operacyjnych. Microsoft oferuje swoją własną platformę Windows Phone, a Google wypuścił na rynek szereg aplikacji spełniających funkcję programów z grupy Office. Mimo to w przeszłości dochodziło już do współpracy tych koncernów informatycznych.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2127216741 views

REKLAMA

REKLAMA

2127216758 views

REKLAMA

REKLAMA

2129013078 views

REKLAMA

2127216768 views

REKLAMA

2127216772 views

REKLAMA

2127216776 views