REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka ONZ: W ciągu 10 miesięcy na Ukrainie zginęło ponad 5,6 tys. osób

ONZ: W ciągu 10 miesięcy na Ukrainie zginęło ponad 5,6 tys. osób

-

W ciągu 10 miesięcy zbrojnego konfliktu na wschodzie Ukrainy zginęło tam 5665 osób, a blisko 14 tys. zostało rannych według danych, które zostały uaktualnione w niedzielę – poinformował we wtorek rzecznik Komisji Praw Człowieka ONZ Rupert Colville.

Eksperci Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) oceniają jednak, że liczba ta jest zaniżona, a bilans ofiar “wzrośnie w najbliższych dniach”, ponieważ jak dotąd toczące się na Ukrainie walki uniemożliwiały pozyskiwanie wiarygodnych danych – powiedział Colville.

REKLAMA

Obserwatorzy ONZ oraz WHO, którzy przebywają na Ukrainie, poinformowali, że w ostatnich dniach poprzedzających zawieszenie broni – które weszło w życie w niedzielę – na wschodzie kraju toczyły się szczególnie ciężkie walki, w których zginęło wielu żołnierzy i cywilów, toteż należy oczekiwać, że dane o tych ofiarach zostaną sprawdzone w najbliższych dniach.

Colville powiedział również, że eksperci ONZ starają się zweryfikować informacje o osobach zabitych w regionie Ługańska i Doniecka już po wejściu w życie zawieszenia broni.

WHO poinformowała też, że co najmniej 78 ośrodków zdrowia bądź punktów medycznych, a w tym sześć szpitali, zostało zbombardowanych na wschodniej Ukrainie w ostatnich tygodniach; cztery osoby zginęły, a 19 zostało rannych podczas tych ataków. (PAP)

 

fot.jensjunge/pixabay.com

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks