REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka ONZ uznaje jednopłciowe małżeństwa członków swego personelu

ONZ uznaje jednopłciowe małżeństwa członków swego personelu

-

Organizacja Narodów Zjednoczonych uznaje wszystkie jednopłciowe małżeństwa członków swego personelu – ogłosił w poniedziałek sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun.

fot.Jason Szenes/EPA
fot.Jason Szenes/EPA

REKLAMA

Dotychczas stan cywilny członków personelu ONZ był określany na podstawie prawa obowiązującego w ich kraju pochodzenia. Teraz ONZ uznaje wszystkie jednopłciowe małżeństwa zawarte przez swoich pracowników w krajach, w których jest to dopuszczone przez prawo, bez względu na narodowość tych osób – poinformował rzecznik ONZ Farhan Haq.

Sekretarz generalny podkreślił, że prawa człowieka leżą u podstaw misji Narodów Zjednoczonych. Z dumą opowiada się za równością dla całego personelu. Wzywa też wszystkie kraje członkowskie do zjednoczenia się w odrzuceniu homofobii” – powiedział Haq. Dodał, że nowe zasady weszły w życie 26 czerwca.

Personel ONZ na całym świecie liczy ok. 43 tys. osób. Według organizacji obrońców praw człowieka Human Rights Watch małżeństwa osób tej samej płci są dopuszczone przez prawo w 17 państwach, a także w niektórych stanach USA i Meksyku.(PAP)

 

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks