REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka ONZ. Trump nie spotka się z prezydentem Iranu, póki Iran się nie...

ONZ. Trump nie spotka się z prezydentem Iranu, póki Iran się nie zmieni

-

Amerykański prezydent Donald Trump powiedział we wtorek przed wystąpieniem podczas sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, że nie będzie się spotykał się z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim, dopóki nie zmieni się polityka tego kraju.

“Nie spotkam się z nimi, dopóki nie zmienią swej melodii. To się zdarzy. Sądzę, że nie mają wyboru. Oczekujemy z niecierpliwością na możliwość świetnych relacji z Iranem, ale to nie zdarzy się teraz” – oznajmił prezydent.

REKLAMA

“Iran nie ma innego wyjścia, jak zmienić się” – dodał.

Trump już wcześniej we wtorek powiedział, że nie ma w planie rozmowy Rowhanim, ale zasygnalizował możliwość takiego spotkania w przyszłości. Obaj politycy przebywają w Nowym Jorku na sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

W ostatnich tygodniach Trump oraz sekretarz stanu USA Mike Pompeo kilkukrotnie sugerowali możliwość spotkania amerykańskiego prezydenta z jego irańskim odpowiednim albo z najwyższym przywódcą duchowym ajatollahem Alim Chameneiem, ale od czasu, gdy w maju Waszyngton wycofał się z porozumienia w sprawie irańskiego programu nuklearnego, a następnie wznowił sankcje gospodarcze, Teheran konsekwentnie odmawia prowadzenia rozmów. Również we wtorek wysoki rangą doradca Chameneia, Ali Akbar Welajati, oświadczył, że takie spotkanie jest nie do przyjęcia.(PAP)

fot.JASON SZENES/EPA-EFE/REX/Shutterstock

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks