REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Odbył się wirtualny wiec wyborczy sztabu Bidena dla Amerykanów polskiego pochodzenia

Odbył się wirtualny wiec wyborczy sztabu Bidena dla Amerykanów polskiego pochodzenia

-

Mający polskie korzenie senator Chris Murphy, były ambasador USA w Szwecji Mark Brzezinski oraz youtuberka Eva Gutowski zachęcali w czwartek na wirtualnym wiecu “Polish Americans for Joe Biden” do głosowania na kandydata demokratów w wyborach prezydenckich w USA.

W internetowym przedwyborczym spotkaniu wzięli udział Amerykanie polskiego pochodzenia zaangażowani w kampanię demokratów. W swoich wystąpieniach oprócz apeli o głosowanie na Bidena podkreślali jego zaangażowanie jako parlamentarzysty w proces przyjmowania Polski do NATO w latach 90.Wskazywał na to m.in. Mark Brzezinski “To nie było popularne. (…) +New York Times+ w komentarzu redakcyjnym opowiedział się przeciwko rozszerzaniu NATO” – przypominał. Podkreślił, że w celu wsparcia Polski Biden jako senator nawiązywał współpracę z republikanami.W swojej wypowiedzi Brzezinski nawiązywał do swojej rodzinnej historii, deklarując, że “przemawia do wszystkich uczestników spotkania, którzy tak jak ja mają na końcu nazwiska +ski+ i pochodzą z Europy Środkowo-Wschodniej”. Wspominał, że jego ojciec – Zbigniew Brzezinski, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego prezydenta Jimmy’ego Cartera (1977–1981) – po przyjęciu obywatelstwa USA zastanawiał się nad zmianą nazwiska, ale uznał, że “nie chce odchodzić od swoich korzeni”.

Mark Brzezinski mówił także o zmianach, jakie w Polsce wydarzyły się przez pół wieku od “zamknięcia za żelazną kurtyną” po “ostatnie dwie dekady wysiłku i złotej ery” oraz “ponownie nadchodzące burzowe chmury”.

REKLAMA

O historii swoich rodzin opowiadali także popularna youtuberka i aktorka Eva Gutowski oraz senator Murphy. Parlamentarzysta Partii Demokratycznej ze stanu Connecticut poruszył kwestie polityki zagranicznej.

“Położona niedaleko Rosji Polska zna lepiej niż inne państwa wszystkie sposoby, w jakie Rosja angażuje się w regionie” – ocenił. Murphy opowiedział się przy tym za zwiększeniem amerykańskiego zaangażowania, by zapewnić Europie niezależność energetyczną od Rosji, i apelował o zwalczanie propagandy Kremla. “Joe Biden to wszystko rozumie. On zreformuje naszą politykę zagraniczną” – ocenił.

Z Waszyngtonu Mateusz Obremski (PAP)

1 KOMENTARZ

 1. Obiecanki cacanki a głupiemu radość. Te osoby bałamucące Polaków dobrze wiedzą, że to nie Biden będzie prezydentem (w przypadku wygranej pary Biden-Harris). Facet bardzo często się nie kontroluje i nie ma świadomości tego co mówi. Zadaniem Bidena jest wygranie wyborów pod hasłem “zrobię to samo co Obama a nawet i więcej”. Biden jest sterowany przez ludzi Obamy i częściowo Clintonów i to te osoby będą rządzić, a w niedalekiej przyszłości na czele z prezydent Harris. Polacy powinni sobie zdawać sprawę, że głosowanie na demokratów oznacza:
  – otwartą granicę i nieograniczoną nielegalną imigrację,
  – państwową służbę zdrowia (Polacy powinni wiedzieć co to oznacza),
  – wyrzucenie do kosza istniejącej konstytucji,
  – nieustająca podwyżka podatków,
  – “green new deal”, który wcale nie poprawi klimatu, tylko uzależni obywateli od rządu w każdej
  dziedzinie i taki jest jego podstawowy cel,
  – podsumowywując-celem demokratów są rządy totalitarne w stylu komuno-faszystowskim (ale tylko dla normalnych obywateli). Nie dotyczy to takich osób jak członkowie elit demokratyczny(na czele z N.Pelosi), właścicieli Twitera, Facebooka, Amazona i wielu innych sponsorów partii demokratycznej. On nie będą podlegać takim regulacjom i ograniczeniom.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks