REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaOd października LOT-em nie do Newark, a na JFK

Od października LOT-em nie do Newark, a na JFK

-

Od końca października Polskie Linie Lotnicze LOT nie będą latać na lotnisko Newark. Jak poinformował przewoźnik dotychczasowe rejsy lądujące na lotnisku w New Jersey zostaną przeniesione do nowojorskiego portu lotniczego JFK. Według PLL LOT zmiany poprawią poziom obsługi pasażerów podróżujących na Wschodnie Wybrzeże USA. 

fot.MarcinJ/ Samolot Boeing 737-500 - PLL LOT

W specjalnym komunikacie PLL LOT poinformowano, że zmiany w rozkładzie lotów wejdą w życie z dniem 29 października. Samoloty LOT, które do tej pory lądowały w Newark, około 25 km na południowy-zachód od Manhattanu, będa latać na JFK w Nowym Jorku. Liczba rejsów do nowojorskiego portu lotniczego wzrośnie tym samym o 30 proc. – czytamy w komunikacie.

REKLAMA

Rzecznik firmy Leszek Chorzewski podkreśla, że „analizy ekonomiczne, jak i operacyjne, przeprowadzone przez LOT pokazały, że lotnisko JFK ma zdecydowanie większy potencjał przewozowy i możliwości połączeń transferowych do ponad 80 miast Ameryki Północnej”.

„Pasażerom posiadającym wykupione bilety na zawieszone rejsy do i z lotniska EWR w Newark, LOT zapewni podróż z lotniska JFK lub, na życzenie podróżnego, dokona pełnego zwrotu kosztu biletu” – poinformował przewoźnik w komunikacie.

Według LOT-u zaplanowane zmiany zdecydowanie poprawią obsługę pasażerów podróżujących do i z Nowego Jorku, a także dolatujących z innych miast Stanów Zjednoczonych, m.in. dzięki współpracy z amerykańskimi partnerami, w tym od niedawna z linią JetBlue Airways.

„Musimy zmieniać naszą ofertę z rejsów point-to-point na umożliwiającą dalsze przesiadki. Odkąd podpisaliśmy umowę z Jet Blue, razem z tą linią możemy zaoferować pasażerom bardzo duże możliwości lotów po Stanach Zjednoczonych” – podkreśla Chorzewski.

Zmiany szykują się także na samym JFK, gdzie samoloty LOT lądują obecnie na Terminalu 4. Już od września polskie maszyny odprawiane będą na znacznie nowocześniejszym Terminalu 1, z którego korzystają największe linie lotnicze,w tym samoloty należące do Star Alliance.

Zobacz także: Chicago. LOT uruchamia połączenia transoceaniczne na Dreamlinerach

in

9 KOMENTARZE

  1. Bardzo smutna wiadomosc dla osob mieszkajacych w NJ i PA.Dojazd do lotniska JFK nie nalezy do przyjemnosci ,dodatkowe koszty i czas,niesamowite utrudnienie szczegolnie w przypadku korzystania z przyslugi drop off.
    Mysle ,ze w ten sposob LOT utraci wielu klijentow ktorzy beda latac do Polski innymi liniami.

    • a mlode stewardesy z lufthansy narzekaja na starawych polakow latajacych z hameryki w przepoconych podkoszulkach i osmolonymi od fajek wasiskami , sapiacych na widok odslonietego kolana ktorejs z pracownic. wlodek, czy zauwazyles te zachowania podczas przelotow lufthansa czu zmyslaja te niemieckie cielecinki?

  2. Jeszcze smutniejsza wiadomosc jest taka ze powyzszy artykol wspomina jak PLL sie zatroszczy o klientow. Tymczasem Moj tata wykupil bilet w czerwcu z powrotem na LIstopad i nikt nie poinformowal o powyzszych zmianach. Dopiero kiedy zadzwonil z potwierdzeniem biletu pare dni temu okazalo sie ze zostal przeniesiony na inny dzien i o transport do Newark musi sie sam martwic bo niestety PLL nic nie organizuja w tym zakresie.Moze ktos poczul by sie do odpowiedzialnosci to wy wkoncu zrywacie umowe z klientem a nie on z wami.

REKLAMA

2109249639 views

REKLAMA

2109249871 views

REKLAMA

REKLAMA

2111046262 views

REKLAMA

2109250012 views

REKLAMA

2109250111 views

REKLAMA

2109250219 views