REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaObrady przysięgłych w procesie Maxwell koncentrują się na zeznaniach ofiar molestowania

Obrady przysięgłych w procesie Maxwell koncentrują się na zeznaniach ofiar molestowania

-

Sędziowie przysięgli w procesie Ghislaine Maxwell, stojącej pod zarzutem pomocy finansiście Jeffreyowi Epsteinowi w procederze seksualnego wykorzystywania nieletnich nastolatek, wystąpili we wtorek do sądu o transkrypcje zeznań ofiar. Oskarżona nie przyznaje się do winy.

Nota do sędzi Alison Nathan dotyczyła trzech z czterech poszkodowanych kobiet – Annie Farmer, „Carolyn” i „Jane”. Obwiniały one Maxwell, że ułatwiała Epsteinowi nielegalny proceder, a czasami w tym uczestniczyła.

REKLAMA

„Farmer, jedyna oskarżycielka, występująca pod pełnym nazwiskiem, przypomniała, że w 1996 roku miała 16 lat, kiedy Maxwell masowała jej intymne miejsca na ranczu Epsteina w Nowym Meksyku. Carolyn stawiała podobne zarzuty wskazując na to, że miała wtedy 14 lat. Jak dodała, Maxwell powiedziała jej, że „ma wspaniałe ciało dla Epsteina i jego przyjaciół”. Według „Jane”, oskażona organizowała masaże seksualne z Epsteinem i czasem przyłączała się do tych sesji.

CNN przywołuje także wypowiedź czwartej oskarżycielki „Kate”. Zeznała, że Maxwell zaprosiła ją do siebie i poinstruowała, jak zrobić masaż seksualny Epsteinowi. Często rozmawiała z nią na tematy seksualne i mówiła, aby zapraszała inne młode dziewczyny dla zaspokojenia seksualnych pragnień Epsteina.

Obrona zwracała uwagę na stwierdzenia zawarte w notatkach FBI, które jej zdaniem były niezgodne z zeznaniami Carolyn. Prawnicy Maxwell podkreślali, że Carolyn nie wspomniała o Maxwell w zeznaniach z 2007 roku.

59-letnia Maxwell, była partnerka i wieloletnia współpracowniczka Epsteina, nie przyznała się do winy w związku z sześcioma federalnymi zarzutami, w tym o handel seksualny nieletnimi i nakłanianie nieletnich do podróży w celu udziału w nielegalnych aktach seksualnych. Jeśli zostanie skazana za wszystkie zarzuty, grozi jej do 70 lat więzienia.

Obrady ławy przysięgłych wieńczą trzytygodniowy proces, na który złożyły się zeznania czterech kobiet. Odnosiły się do molestowania w latach od 1994 do 2004.

Podczas zeznań wstępnych w zeszłym miesiącu, zespół prokuratorów podkreślił, że Maxwell i Epstein używali gotówki dla procederu, który nazwali „piramidą nadużyć”. Zarzucali Maxwell przedstawianie dziewczętom oferty masażu jako podstępu, by umożliwić Epsteinowi ich wykorzystanie seksualne.

Epstein przyznał się w 2008 roku do zarzutów o wykorzystywanie nieletnich i stręczycielstwo, został oskarżony w lipcu 2019 roku. Miesiąc później popełnił samobójstwo w więzieniu. Ghislaine Maxwell aresztowano w 2020 roku.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2105275250 views

REKLAMA

2105275483 views

REKLAMA

2107071875 views

REKLAMA

2105275626 views

REKLAMA

2105275726 views

REKLAMA

2105275835 views