REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Obama: USA stoją u boku Turcji po zamachu w Stambule

Obama: USA stoją u boku Turcji po zamachu w Stambule

-

epa05273410 US President Barack Obama takes part in a town hall meeting at the Lindley Hall in London, Britain, 23 April 2016. US President Obama is on a three-day visit to the UK.  EPA/WILL OLIVER
fot.Will Oliver/EPA

Prezydent Barack Obama oświadczył w środę, że USA stoją u boku narodu tureckiego po samobójczym zamachu w międzynarodowym porcie lotniczym w Stambule, gdzie zabito 41 osób.

REKLAMA

Występując przed dziennikarzami podczas swej podróży do Kanady, poinformował, że wcześniej tego samego dnia rozmawiał przez telefon z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem na temat zaangażowania USA w walkę z Państwem Islamskim.

W stolicy Kanady Ottawie Obama i prezydent Meksyku Enrique Nieto przeprowadzili konsultacje na temat dotyczących obu państw wspólnych kwestii, jak zwalczanie przestępczości narkotykowej i wymiana handlowa. Ich spotkanie odbyło się bezpośrednio przed północnoamerykańskim szczytem, w którym wziął także udział premier Kanady Justin Trudeau.

Przywódcy trzech zrzeszonych w Północnoamerykańskim Porozumieniu o Wolnym Handlu (NAFTA) państw zadeklarowali wolę dalszego zacieśniania współpracy gospodarczej, przeciwstawiając się w ten sposób głosom na rzecz protekcjonizmu, jakie pojawiają się w debacie politycznej w USA i w Europie. Ubiegający się o nominację Partii Republikańskiej na jej kandydata na prezydenta Donald Trump deklaruje, że w razie wygrania listopadowych wyborów doprowadzi do renegocjacji lub nawet zerwania NAFTA, które uważa za czynnik zwiększania bezrobocia i zmniejszania płac w USA.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks