REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaObama: snajper z Dallas nie reprezentuje Afroamerykanów

Obama: snajper z Dallas nie reprezentuje Afroamerykanów

-

Czarnoskóry snajper, który w Dallas zabił pięciu białych policjantów, nie reprezentuje Afroamerykanów – powiedział w sobotę prezydent USA Barack Obama na konferencji prasowej po zakończeniu szczytu NATO w Warszawie. Nazwał zabójcę „szalonym”.

Obama mówił, że Amerykanie wszystkich ras mają prawo być oburzeni atakiem na policjantów w Dallas; mają także prawo do smutku i gniewu z powodu zabicia przez policjantów dwóch czarnoskórych mężczyzn w Luizjanie i Minnesocie. Wzywał Amerykanów, by zachowali jedność w obliczu tragedii.

REKLAMA

„Jakkolwiek mijający tydzień był bolesny, Ameryka nie jest tak podzielona, jak niektórzy sugerują” – powiedział prezydent.

Zaznaczył, że motywy działania snajpera są niejasne, ale nazwał go szaleńcem, który „nie reprezentuje ani czarnych Amerykanów”, ani „ducha, zgodnie z którym musimy iść do przodu”.

Obama wskazał na związek licznych przypadków zabójstw z łatwym dostępem do broni palnej w USA. „Jesteśmy jedyni wśród krajów rozwiniętych, jeśli chodzi o skalę przemocy, jakiej doświadczamy” – powiedział prezydent.

W czwartek wieczorem podczas pokojowej manifestacji przeciw brutalności policji w Dallas, Micah Xavier Johnson, szeregowy sił rezerwowych amerykańskiej armii, strzelając z karabinu z wysoko położonego stanowiska, zabił pięciu policjantów i ranił siedmiu funkcjonariuszy i dwóch cywilów. Po strzałach do policjantów na parkingu w centrum Dallas doszło do wymiany ognia między Johnsonem a funkcjonariuszami. Po nieudanych negocjacjach mężczyzna został zabity przez policyjnego robota z użyciem materiałów wybuchowych.

Demonstrację w Dallas zorganizowano, by zaprotestować przeciwko ostatnim przypadkom zastrzelenia przez białych policjantów dwóch Afroamerykanów, w Baton Rouge w Luizjanie i w St. Paul w Minnesocie. Manifestacje w związku z tymi wydarzeniami odbyły się w czwartek m.in. na nowojorskim Manhattanie, w Atlancie, Chicago i Filadelfii.

Seria zabójstw poruszyła Amerykę; w różnych miastach wciąż organizowane są kolejne demonstracje przeciwko przemocy. Z powodu strzelaniny w Dallas Obama skrócił trwającą europejską podróż i wcześniej wraca do USA; w najbliższych dnach ma odwiedzić Dallas.(PAP)

fot.Ralph Lauer/EPA

3 KOMENTARZE

  1. Alez skad!!!!! On pewnie reprezemtuje Chinczykow!!!! Murzyni robia to bo maja zezwolenie samego prezydenta!!!!! To my biali teraz jestesmy niewolnikami czarmych!!!! Ja pracuje z czarnymi kobietami i wiem co one potrafia jak sie panosza!!!!! Trzeba sie do nich usmiechac bo zaraz taka ma pretensje ze rasizm!!!!

    • To po cholere pracujesz, jak murzyn?
      Nie masz wiecej inteligencji? To najwyrazniej jestes murzynem – niewolnikiem.
      Typowy polaczek, placzacy, ze musi robic, bo jest glupi (i do tego w sukience), LOL.

REKLAMA

2100318184 views

REKLAMA

REKLAMA

2100318417 views

REKLAMA

REKLAMA

2102114809 views

REKLAMA

2100318560 views

REKLAMA

2100318661 views

REKLAMA

2100318771 views