REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaObama obiecuje szerokopasmowy internet w każdej szkole

Obama obiecuje szerokopasmowy internet w każdej szkole

-

Prezydent Barack Obama ujawnił we wtorek nowy, realizowany we współpracy z firmami telekomunikacyjnymi i gigantami informatycznymi program, który ma doprowadzić do podłączenia do internetu szerokopasmowego praktycznie wszystkie szkoły w USA w ciągu pięciu lat.

Prezydent Barack Obama przygląda się jak z komputerami radzą sobie uczniowie szkoły Buck Lodge w Adelphi w stanie Maryland fot.Jim Lo Scalzo/PAP/EPA
Prezydent Barack Obama przygląda się jak z komputerami radzą sobie uczniowie szkoły Buck Lodge w Adelphi w stanie Maryland fot.Jim Lo Scalzo/PAP/EPA

„Tylko 30 proc. uczniów w USA ma w klasie dostęp do szerokopasmowego internetu, podczas gdy na przykład w Korei Południowej – 100 proc. Nie możemy sobie pozwolić na tego rodzaju przewagę w konkurencyjności w innych krajach. W kraju, gdzie oczekujemy internetu bezprzewodowego w każdym miejscu, gdzie pijemy kawę, musimy tego samego wymagać także w szkołach” – powiedział Obama w przemówieniu wygłoszonym w szkole w Adelphi, na przedmieściach Waszyngtonu.

REKLAMA

Obama ujawnił szczegóły zapowiedzianego tydzień temu w orędziu o stanie państwa programu podłączenia w ciągu dwóch lat do internetu szerokopasmowego najnowszej generacji aż 15 tys. amerykańskich szkół, gdzie uczy się 20 mln dzieci. Ostatecznym celem jest, by dostęp do tej szybkiej sieci internetowej miało „99 proc.” szkół USA w ciągu pięciu lat.

Obecnie, jak tłumaczył Obama, większość uczniów ma zapewniony w szkole dostęp do sieci internetowej tej samej jakości co w domu. Różnica jest jednak taka, że w szkole podłącza się do niej „200 razy więcej osób” niż w domu, co naturalnie ogranicza zdolności i czas przesyłania danych.

Ogłoszony we wtorek program, którego budżet wynosi prawie 3 mld dolarów, ma formę partnerstwa prywatno-publicznego. Jak zapewnił Obama, nie wymaga przyjęcia przez Kongres, a jego realizacja nie zwiększy deficytu USA. Dobrowolnie do współpracy zgłosiły się takie giganty informatyczne i telekomunikacyjne jak Apple, Microsoft, Sprint, Verizon czy AT&T. Wartość ich wkładu do programu – czy to w postaci sprzętu, technologii czy usług – Obama szacował na 750 mln dolarów.(PAP)

REKLAMA

2096934370 views

REKLAMA

REKLAMA

2096934603 views

REKLAMA

REKLAMA

2098730999 views

REKLAMA

2096934752 views

REKLAMA

2096934854 views

REKLAMA

2096934965 views