REKLAMA

2131884915 views

REKLAMA

2131884914 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaObama: Nigdy nie zapomnimy o ofiarach Holokaustu

Obama: Nigdy nie zapomnimy o ofiarach Holokaustu

-

Nigdy nie zapomnimy o ofiarach Holokaustu i obiecujemy, że nigdy więcej nic podobnego się nie powtórzy – zapewnił prezydent USA Barack Obama w oświadczeniu wydanym we wtorek w związku z Dniem Pamięci o Ofiarach Holokaustu i 70. rocznicą wyzwolenia Auschwitz.

“Naród amerykański pragnie oddać hołd sześciu milionom Żydów oraz milionom innych ofiar zamordowanych przez nazistów” – głosi oświadczenie Obamy. “Moja delegacja dołączy do prezydenta (Bronisława) Komorowskiego, narodu polskiego, oficjalnych delegacji z dziesiątków państw i wielu ocalałych podczas dzisiejszych oficjalnych uroczystości w Polsce” – zaznaczył prezydent USA.

REKLAMA

Oddając cześć ofiarom oraz ocalałym z Holokaustu, należy przypomnieć, że “każda osoba ma przyrodzoną wartość i godność” – podkreślił Obama. “Nakłada to na nas potrzebę odważnego występowania w obronie prześladowanych oraz przeciwko nietolerancji i nienawiści” – wskazał. Jak dodał, niedawne zamachy terrorystyczne w Paryżu “przypominają o obowiązku potępienia i zwalczania rosnącego antysemityzmu we wszystkich jego przejawach, w tym wszelkich prób negowania Holokaustu i jego banalizacji”.
“Czcimy pamięć wszystkich ofiar Holokaustu, obiecując, że nigdy o nich nie zapomnimy” – zapewnił Obama. Nawiązał do ostrzeżenia włoskiego pisarza, ocalałego z Holokaustu więźnia Auschwitz Primo Leviego: “Skoro zdarzyło się to raz, może powtórzyć się znowu (…) może zdarzyć się wszędzie”.

“Gromadzimy się dzisiaj, by wobec milionów pomordowanych i wszystkich ocalałych obiecać, że nigdy więcej nic podobnego się nie powtórzy” – oświadczył Obama. (PAP)

fot.Michael Reynolds/EPA

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2129332586 views

REKLAMA

REKLAMA

2129332601 views

REKLAMA

REKLAMA

2131128921 views

REKLAMA

2129332611 views

REKLAMA

2129332614 views

REKLAMA

2129332618 views