REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaObama: gdybym mógł walczyć o trzecią kadencję, pokonałbym Trumpa

Obama: gdybym mógł walczyć o trzecią kadencję, pokonałbym Trumpa

-

Barack Obama fot.Michael Reynolds/EPA
Barack Obama fot.Michael Reynolds/EPA

Prezydent USA Barack Obama wyraził opinię, że gdyby mógł walczyć o trzecią kadencję, to pokonałby w wyborach Donalda Trumpa – pisze we wtorek “New York Times”, przytaczając wywiad przeprowadzony przez byłego doradcę Obamy Davida Axelroda.

REKLAMA

“Jestem przekonany, że gdybym znów startował (w wyborach – PAP) i jasno to zapowiedział, myślę, że mógłbym zdobyć poparcie większości Amerykanów” – mówił Obama w opublikowanym w poniedziałek nagraniu rozmowy z Axelrodem, który prowadzi umieszczane w internecie cykliczne rozmowy “The Axe Files”,

Axelrod jest komentatorem CNN i jednocześnie przyjacielem ustępującego prezydenta USA.

Obama mówił, że podczas rozmów z ludźmi w całym kraju, nawet niektórzy spośród tych, którzy się z nim nie zgadzali, uznawali za właściwą jego wizję kraju i kierunek polityki. Zaznaczył również wartość głoszonego przez siebie przesłania integracji oraz pomocy, jakiej za jego rządów doświadczyła amerykańska klasa średnia.

Kilka godzin po publikacji rozmowę skomentował na Twitterze prezydent elekt Trump. Jego zdaniem wygrana Obamy w wyborach z listopada nie byłaby możliwa; jako argument podał uważane przez niego za błędy Obamy m.in. politykę wobec Państwa Islamskiego czy reformę ubezpieczeń zdrowotnych Obamacare.

“NYT” podkreśla, że dyskusja była czysto teoretyczna, ponieważ zgodnie z konstytucją USA prezydent może pełnić urząd maksymalnie przez dwie kadencje.

W rozmowie z Axelrodem Obama chwalił kandydatkę Partii Demokratycznej w listopadowych wyborach Hillary Clinton, zaznaczając, że jej walka wyborcza odbywała się “w trudnych okolicznościach” ze względu na “trudności w relacjach z prasą”. Zauważył, że Clinton, która przegrała z Trumpem, była w kampanii zbyt ostrożna. (PAP)

6 KOMENTARZE

  1. Facet zaczyna ględzić jak niejaki Rydzyk z Torunia. Na jednym ze spotkań przedwyborczych powiedział, że wprawdzie on nie kandyduje, ale jego program będzie na kartce do głosowania i przegrana Hilary będzie jego porażką. W ostatnią noc przed wyborami Michele i on osobiście prowadzili kampanię na rzecz niedoszłej królowej, a końcowy wynik wszyscy znają. Bardzo przykre jest to, że jedynie słuszna, niezastapiona i najwspanialsza partia nie potrafi przegrywać, a obecny prezydent odejść z honorem (choć nie jestem pewny, czy wie co to znaczy).

    • Nie lubię jak byle palant wyciera sobie gębę kimkolwiek. Taki pastuch uchodzący za mędrka, który nic nie osiągnął dwiron -matołek co mało ma do powiedzenia i nic nie znaczy zaczyna się wymądrzać. Paszoł won- posraniec !

    • A bo to taki “norwid, tylko odwrócony. Myśli, że mądry jest i, że teraz taka moda michnikowa. Pluć na kogoś, komu się nawet do pięt nie dorasta.

  2. Faktycznie moglbo by tak byc ze “gdyby” mogl startowac 3-raz ale nie bedzie I nie moze wiec jest jak jest Trump jest juz 45 Prezydentem USA . Tylko ze tak naprawde w tych wyborach “powinna” wygrac Clinton bo glosowalo na nia prawie 3 miliony wiecej OB. niz na Trumpa , niestety wedlug nie tylko mnie to prawo wyborcze w tym kraju jest poprostu zacofone do sredniowiecza gdzie kiedys w iwekszosci karjow “glosy” wyborcze liczyly sie tylko szlacheckie I elektorskie . Zreszta Trump wypowiadal sie tez negatywanie o systemie wyborczym no ale po wygranej dzieki walsnie temu systemowi woli teraz przemilczec . A jak bedzie zadzil zobaczymy bo to jest czlowiek nieprzewidywalny .

REKLAMA

2116555147 views

REKLAMA

REKLAMA

2116555348 views

REKLAMA

REKLAMA

2118351720 views

REKLAMA

2116555459 views

REKLAMA

2116555546 views

REKLAMA

2116555637 views