REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"NYT": Szef Pentagonu używał prywatnej skrzynki mailowej w celach służbowych

„NYT”: Szef Pentagonu używał prywatnej skrzynki mailowej w celach służbowych

-

Ashton Carter fot.Luong Thai Linh/EPA
Ashton Carter fot.Luong Thai Linh/EPA

Minister obrony USA Ash Carter używał swego prywatnego konta mailowego do załatwiania niektórych spraw służbowych w czasie pierwszych miesięcy pracy w Pentagonie – informuje w czwartek dziennik „New York Times”, powołując się na przedstawicieli administracji.

Gazeta podaje, że otrzymała kopie 72 służbowych e-maili, które Carter wysłał ze swej prywatnej skrzynki mailowej lub które do niej nadeszły.

REKLAMA

Rzecznik ministra Peter Cook w pisemnym oświadczeniu dla „NYT” poinformował, że Carter przyznaje, iż „sporadyczne używanie prywatnej skrzynki mailowej w celach służbowych było błędem”. Cook nie chciał powiedzieć, czy doszło do naruszenia polityki Pentagonu w zakresie używania e-maili. Rzecznik dodał, że minister zaprzestał takiego postępowania, ale nie sprecyzował, kiedy dokładnie miało to miejsce.

Ash Carter objął stanowisko szefa Pentagonu w lutym.

Według „NYT” w poczcie Cartera znalazła się m.in. wymiana e-maili między nim a Erikiem Fanningiem, który jest jego bliskim współpracownikiem w ministerstwie obrony.

E-maile z najbliższymi współpracownikami dotyczyły wielu spraw związanych z pracą, w tym przemówień, spotkań i briefingów prasowych. W jednym z nich Carter informuje, jak przez pomyłkę włożył notatkę do specjalnej torby, w której znajdują się tajne dokumenty przeznaczone do zniszczenia – podaje „NYT”.

Ostatnio w ogniu krytyki znalazła się faworytka Demokratów do nominacji prezydenckiej Hillary Clinton, kiedy w marcu wyszło na jaw, że wykorzystywała swe prywatne konto e-mailowe, gdy była sekretarzem stanu USA. Clinton przyznała, że w ciągu czterech lat, gdy pełniła to stanowisko, wysłała z prywatnej skrzynki i otrzymała na nią ok. 30 tys. służbowych e-maili.

„Używanie prywatnej poczty do celów służbowych przez drugą wysokiej rangi osobę w administracji (prezydenta Baracka) Obamy jest kłopotliwe dla Białego Domu i może spowodować dalsze ataki Republikanów w związku z niedostatecznym zabezpieczeniem poufnych informacji rządowych” – ocenia „NYT”. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

2102833795 views

REKLAMA

2102834028 views

REKLAMA

2104630420 views

REKLAMA

2102834171 views

REKLAMA

2102834271 views

REKLAMA

2102834380 views