REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"NYT" ofiarą hakerów podających się za Syryjską Armię Elektroniczną

„NYT” ofiarą hakerów podających się za Syryjską Armię Elektroniczną

-

Hakerzy podający się za członków Syryjskiej Armii Elektronicznej zaatakowali strony internetowe „New York Timesa”, portalu Huffington Post i Twittera. W przeszłości ugrupowanie przyznawało się do ataków na media, uważane za przychylne syryjskim rebeliantom. 

Arianna Huffington, współzałożycielka Huffington Post fot. Kiko Huesca/PAP/EPA
Arianna Huffington, współzałożycielka Huffington Post fot. Kiko Huesca/PAP/EPA

Eksperci ds. bezpieczeństwa powiedzieli agencji Reutera, że strona „NYT”, jedyna do której we wtorek po południu (czasu lokalnego) nie było dostępu przez kilka godzin, początkowo przekierowywała użytkowników na serwer kontrolowany przez syryjskie ugrupowanie, po czym w ogóle wygasła.

REKLAMA

W przypadku portalu Huffington Post atak ograniczył się do platformy blogowej edycji brytyjskiej. Serwis Twitter poinformował natomiast o ok. 1,5-godzinnej przerwie w dostępności, ale zapewnił, że nie narażono na szwank informacji o użytkownikach.

Według głównego rzecznika New York Times Company Marca Fronsa ataku dokonała albo Syryjska Armia Elektroniczna, albo inne ugrupowanie, któremu zależało, by się pod tę grupę podszyć.

W sierpniu hakerzy, także podający się za członków Syryjskiej Armii Elektronicznej, przeprowadzili symultaniczny atak na strony należące do CNN, „Time’a” i „Washington Post”.

„Media zanikają” – ostrzegła we wpisie na Twitterze Syryjska Armia Elektroniczna tuż przed tym, jak zaatakowane przez nią strony przestały działać.

(PAP)

REKLAMA

2103444434 views

REKLAMA

2103444667 views

REKLAMA

2105241059 views

REKLAMA

2103444810 views

REKLAMA

2103444910 views

REKLAMA

2103445019 views