REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka NYT: Kolejne ognisko zakażeń koronawirusem w Białym Domu

NYT: Kolejne ognisko zakażeń koronawirusem w Białym Domu

-

Co najmniej pięć osób w z najbliższego otoczenia wiceprezydenta  Mike’a Pence’a uległo zakażeniu koronawirusem – doniósł w sobotę “New York Times”. Pence nie poddał się izolacji i kontynuuje kampanię wyborczą.

Jak donosi nowojorski dziennik, infekcjom uległo dwóch bliskich współpracowników wiceprezydenta, szef personelu Marc Short i doradca Marty Obst oraz co najmniej trzech innych pracowników biura wiceprezydenta. Jak stwierdził rzecznik Pence’a Devin O’Malley, Pence i jego żona poddali się w sobotę testom na koronawirusa, a ich wynik był negatywny.

“Choć wiceprezydent Pence jest uznawany za bliski kontakt p. Shorta, po konsultacji z Jednostką Medyczną Białego Domu wiceprezydent utrzyma swój harmonogram, w zgodzie ze wskazówkami Centrów Kontroli Chorób dla kluczowych pracowników” – powiedział O’Malley.

Według “NYT”, szef personelu Białego Domu Mark Meadows starał się uniknąć, by wiadomość o infekcjach ujrzała światło dzienne. Sam Meadows nie odniósł się do sprawy.

To już co najmniej trzecie ognisko zachorowań na Covid-19 w Białym Domu. W ramach ostatniego, na przełomie września i października, zachorował prezydent Donald Trump oraz co najmniej 35 innych osób. 3 osoby, w tym prezydent, były hospitalizowane.

Pence został wyznaczony w lutym przez Trumpa jako szef specjalnej grupy zadaniowej ds. koronawirusa.

W sobotę w USA odnotowano rekordową liczbę ponad 88 tys. nowych przypadków Covid-19. Zmarło też 906 kolejnych osób.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks