REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Nuland: nie będzie złagodzenia sankcji, póki obce siły są na Ukrainie

Nuland: nie będzie złagodzenia sankcji, póki obce siły są na Ukrainie

-

Zachodnie sankcje na Rosję nie powinny zostać złagodzone, póki wszystkie obce siły i sprzęt nie opuszczą Ukrainy, a jej suwerenność nie zostanie przywrócona – oświadczyła w czwartek w Berlinie przedstawicielka Departamentu Stanu USA Victoria Nuland.

“Dzisiaj na Ukrainie mamy do czynienia z porozumieniem pokojowym na papierze. Na szczęście jest pokój na większej części terytorium, lecz porozumienie pokojowe jest wciąż naruszane w kluczowych obszarach” – oświadczyła Nuland podczas zorganizowanej przez amerykański ośrodek analityczny Aspen Institute konferencji w Berlinie na temat stosunków transatlantyckich.

REKLAMA

Zachodnie sankcje na Rosję nie powinny zostać złagodzone, póki wszystkie obce siły i sprzęt nie opuszczą Ukrainy, jej suwerenność nie zostanie przywrócona, a wszyscy jeńcy nie zostaną uwolnieni – powiedziała Nuland.

Według ukraińskiego MSZ od ogłoszenia 5 września rozejmu w starciach między armią a rebeliantami zginęło 56 żołnierzy i 32 cywilów, zaś ponad 300 żołnierzy zostało rannych. Jest to bilans prowizoryczny, bowiem z poszczególnych miejscowości napływają wciąż nowe doniesienia o ofiarach walk i ostrzału artyleryjskiego. (PAP)

Na zdjęciu:

Victoria Nuland fot.Tatyana Zenkovich/EPA

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks