REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNowy Jork otrzyma pakiet pomocowy w wysokości 54 mld dolarów

Nowy Jork otrzyma pakiet pomocowy w wysokości 54 mld dolarów

-

Demokrata Chuck Schumer reprezentujący Nowy Jork w Senacie USA powiedział w poniedziałek, że jego stan ma otrzymać 54 mld jako wsparcie w dobie koronawirusa. W tym fundusze dla rodzin w ramach pakietu zaplanowanego na ponad 9 miliardów dolarów.

Schumer, który jest przywódcą demokratycznej mniejszości w Senacie pełnił rolę głównego negocjatora tej partii w sprawie pakietu ulg dla rodzin, firm i innych instytucji w czasie pandemii COVID-19. Podkreślił, że obejmuje on łącznie dziewięć mld dolarów w płatnościach dla uprawnionych mieszkańców stanu Nowy Jork.

REKLAMA

Osoby zarabiające do 75 000 dol. będą mogły otrzymać jednorazowo 600 dolarów. Pary z dochodami poniżej 150 000 dolarów dostaną 1200 i dodatkowo 600 na każde dziecko.

„Oczywiście jest jeszcze więcej do zrobienia. To nie jest ustawa stymulacyjna, to ustawa na przetrwanie i będziemy walczyć o większe ulgi” – zapewniał Schumer, którego wypowiedź przytacza dziennik „Newsday”.

Zapowiadał, że Demokraci będą naciskać na przyznanie dodatkowych funduszy stymulacyjnych, gdy tylko Biden obejmie urząd i Kongres w nowym składzie zostanie zaprzysiężony w przyszłym miesiącu.

5,8 mld dolarów z Funduszu Stabilizacji Edukacji zostanie przekazane szkołom podstawowym i ponadpodstawowym oraz stanowemu systemowi uniwersyteckiemu. Z 4,2 mld przeznaczonych dla transportu, cztery mld dolarów skierowano dla korporacji zarządzającej transportem publicznym w metropolii (MTA) oraz dla kolejki podmiejskiej Long Island Rail Road. Reszta ma wesprzeć sieć autobusów.

1,6 mld dolarów samorządy lokalne dostaną na dystrybucję szczepionek, testów na koronawirusa i monitorowanie kontaktów zakażonych osób. 1,3 mld dolarów pójdzie na pomoc wiążącą się z wynajmem mieszkań i innych lokali. Federalne moratorium na eksmisję zostanie przedłużone do 31 stycznia.

Małe przedsiębiorstwa skorzystają z puli 20 mld dolarów w pożyczkach. Do części z 15 miliardów dolarów w ramach ogólnokrajowego funduszu „Save our Stages” (ratuj nasze sceny) będą uprawnione teatry na Broadwayu, lokale rozrywkowe, instytucje kulturalne i niezależne kina. 1 mld dolarów otrzymają nowojorskie szpitale i ośrodki opieki zdrowotnej.

Niezadowolenie z wielkości funduszy federalnych dla Nowego Jorku wyraził gubernator Andrew Cuomo. Jego zdaniem doprowadzi to do zwolnień m.in. wielu pracowników służby zdrowia zaangażowanych w batalię z Covid-19, w tym akcję szczepień, a także nauczycieli.

Jak przekonywał Cuomo, Schumer i demokratyczna przewodnicząca Izby Reprezentantów Nancy Pelosi nie mieli innego wyjścia, jak tylko zaakceptować pakiet. Republikanie odmówili bowiem uwzględnienia w nim funduszy dla władz stanowych i lokalnych.

„W tym kraju nie wybieramy między tym, kto żyje, a kto umiera. (…) Powinniśmy być uczciwi wobec wszystkich. Kiedy nie finansujesz stanów i miast, oznacza to, że zwalniają one funkcjonariuszy policji i nauczycieli. Ranisz ludzi” – ocenił gubernator cytowany przez „Newsday”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Można ze 100% pewnością powiedzieć, że 5.8 mld dol. dla dla szkolnictwa to pieniądze wyrzucone w błoto. System publicznego szkolnictwa w USA to studnia bez dna i wchłonie każdą ilość pieniędzy. W mieście NY na jednego ucznia w szkole katolickiej wydaje się ponad 2 razy mniej pieniędzy niż w szkołach publicznych przy dużo lepszych wynikach nauczania. Komunista Bill de Blasio kilka dni temu oświadczył, że chce wykorzystać szkoły publiczne do „dystrybucji bogactwa”. Partia „demokratyczna” w swojej głupocie nie pojmuje, że cała ich polityka walki z rasizmem i ubóstwem to jedna wielka klęska i przyniosła odwrotne efekty. Ilość ubogich wzrosła, a ich poczynania przyczyniają się do zwiększenia rasizmu w USA. Skoryguję sam siebie. Myślę, że w większości „elity demokratyczne” zdają sobie sprawę z efektów swojej działalności i robią to co robią celowo. Dla swojej egzystencji potrzebują więcej ubogich i większego rasizmu. Bez tego stracą racje istnienia.

REKLAMA

2109498342 views

REKLAMA

REKLAMA

2109498574 views

REKLAMA

REKLAMA

2111294965 views

REKLAMA

2109498715 views

REKLAMA

2109498814 views

REKLAMA

2109498922 views