REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Nowy Jork i New Jersey wprowadzają kwarantannę dla przyjezdnych z kolejnych trzech...

Nowy Jork i New Jersey wprowadzają kwarantannę dla przyjezdnych z kolejnych trzech stanów

-

Gubernatorzy Nowego Jorku i New Jersey Andrew Cuomo i Phil Murphy zwiększyli we wtorek do 19 liczbę stanów, z których podróżni muszą się poddać kwarantannie przybywając do ich stanów. Grzywna za niepodporządkowanie się przepisom sięga 10 tys. dolarów.

“Nowojorczycy dokonali tego, co niemożliwe – przeszliśmy od najgorszego wskaźnika infekcji w Stanach Zjednoczonych do jednego z najlepszych i ostatnią rzeczą, której potrzebujemy, jest kolejny skok w rozprzestrzenianiu się koronawirusa” – uzasadniał Cuomo.

REKLAMA

2147483647 clicks

Jak podała telewizja CNBC Cuomo oraz Murphy dodali trzy kolejne stany Delaware, Kansas i Oklahomę do listy objętych ograniczeniami w podróżowaniu. Od przybywających stamtąd osób wymaga się poddania kwarantannie przez 14 dni.

Dotychczas 16 stanów podlegało restrykcjom w podróżach do Nowego Jorku i New Jersey. Są to Alabama, Arkansas, Arizona, Kalifornia, Floryda, Georgia, Iowa, Idaho, Luizjana, Missisipi, Karolina Północna, Karolina Południowa, Nevada, Tennessee, Teksas i Utah.

Przez kwarantannę w Nowym Jorku i New Jersey musi przebyć każda osoba przybywającej z tych stanów w oparciu o siedmiodniową średnią kroczącą testów na koronowirusa z pozytywnym wynikiem przekraczającą 10 proc. lub wyższą niż 10 na 100 000 mieszkańców.

“Aby odpowiedzialnie kontynuować naszą drogę powrotną do reaktywowania gospodarki i powrotu do zdrowia, musimy zachować czujność w naszych wspólnych wysiłkach na rzecz pokonania wirusa i zmniejszenia tempa jego rozprzestrzeniania” ¬– wyjaśniał Murphy w komunikacie prasowym.

Gubernator New Jersey wzywał wszystkie osoby przybywające z najbardziej dotkniętych SARS-Cov-2 stanów do poddania się kwarantannie, a także testowi na obecność wirusa. Uzasadniał to koniecznością uniknięcia dodatkowych obostrzeń w swoim stanie oraz nie narażania zdrowia i bezpieczeństwa ludności.

Kwarantanna obowiązuje zarówno osoby z 19 stanów odwiedzające Nowy Jork i New Jersey jak też ich mieszkańców, którzy wracają do domu z objętych nasiloną pandemią stanów.

Nowy Jork, New Jersey i Connecticut po raz pierwszy już 24 czerwca ogłosiły wspólne restrykcje w podróżowaniu, dotyczące wszystkich osób powracających ze stanów poważnie dotkniętych pandemią koronawirusa. Pierwotnie obejmowało to dziewięć stanów.

Cuomo już wcześniej zapowiedział, że osoby, które nie poddadzą się dobrowolnej 14-dniowej kwarantannie, zostaną do tego zobowiązane i ponadto ukarane grzywną. Jej wielkość ustalono na 2000 dolarów za pierwsze naruszenie, 5000 dolarów za drugie i do 10 000 dolarów, jeśli wyrządzi to komuś krzywdę.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2131807773 views

REKLAMA

REKLAMA

2131807788 views

REKLAMA

REKLAMA

2133604108 views

REKLAMA

2131807798 views

REKLAMA

2131807801 views

REKLAMA

2131807805 views

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

Hubert Dybiński