REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNowy Jork. Błąd ortograficzny w napisie przed szkołą

Nowy Jork. Błąd ortograficzny w napisie przed szkołą

-

Czerwieni się ze wstydu dyrekcja liceum na Manhattanie oraz władze miasta. Na przejściu dla pieszych, tuż przed szkołą, ekipa remontowa dokonująca naprawy jezdni, po zakończeniu pracy ponownie namalowała napis przypominajacy kierowcom, o przejściu dla uczniów. Tyle tylko, że słowo „szkoła” przyciągnęło bardziej uwagę mediów.

Błąd ortograficzny w słowie "szkoła" na przejściu dla uczniów przed liceum na Manhattanie

Za błąd ortograficzny „SHCOOL X-NG”  zamiast „school x-ing” obwiniają się nawzajem władze szkolne i podległy miastu departament  transportu odpowiedzialny za naprawy nawierzchni. Jednak, chcący zachować anonimowość, pracownik ekip remontowych powiedział gazecie The New York Post, że: „bez względu na to, kto malował napis na przejściu, przedstawiciel szkoły powinien być na zewnątrz, by nadzorować tę pracę”.

REKLAMA

Tymczasem dyrekcja Marta Valle High School nabarała wody w usta i nie udziela komentarzy na ten temat. Chętnie rozmawiają za to mieszkańcy okolicznych domów, według których prace remontowe nawierzchni trwały latem ubiegłego roku, co oznacza, że napis z błędem widoczny jest już od kilku miesięcy.

Linda Surles z komitetu rodzicielskiego liceum powiedziała prasie, że „najbardziej ironiczny w tym wszystkim jest fakt, że dyrektorka szkoły od 2010 roku co najmniej kilkakrotnie przemalowywała sale lekcyjne i stołówkę, wydając na to co najmniej 100 tys. dol., nie zauważyła zaś konieczności przemalowanie napisu tuż pod drzwiami szkoły”.

Jedno jest pewne, w znanym amerykańskim konkursie ortograficznym „Spelling Bee” dyrekcja Marta Valle High School wielkich szans nie ma…

mb

 

9 KOMENTARZE

 1. A gdzie jest forumowy pajac ortograficzny.Pojechal poprawic blad czy sie zapil w poszukiwaniu nonsensu? A moze mu doskwiera samotosc? Tylu przeciez znienawidzil ludzi na forum. Moze redakcja cos wie na ten temat? Dawajcie go bo „ogladalnosc” spada. Czas poprawic frekfencje. 🙂 I napluc na kogos znowu przy aprobacie i zachecie.:(

 2. Ten komentarz dotyczy waszej pracy czeka na „swoja kolej” juz 45 minut.Innych komentarzy nie ma. Co Pajac forumowy zatrudniony przez was ma przerwe? Oj Informacje Informacje ale robicie wala z waszych czytelnikow 🙁 Prostota przebija a bylo tak pieknie na poczatku. I nie jest to tylko moja opinia. Sami robicie zamieszanie i podpuszczacie jednych na drugich a ten pies na uslugach Maiano wielu nickow szczeka i merda ogonem. Pa dobranoc.
  To juz 50-ta minuta. Zaraz wpadnie gnida i wyzwie wszystkich wokol zamieszanie robiac. Gnido gdzie jestes przybywaj !!

  • Witam. M_I ty zawsze slangiem z Targówka? Czy klawiatury nie potrafisz ustawić? Polonistko-feministko. Tak poważnie, dlaczego co w niektórych wpisach jest tyle nienawiści, brak merytorycznych odwiedzi? Z braku argumentów czy frustracji?

  • co ty jurus mozesz wiedziec na temat slangu targowka – to raz, dwa nie odpowiedziales na pytanie czemu masz klawiature ustawiona na” poganskie narzecze” i wystukuje ci takie kwiatki jak „zagladne” ( swiadczy to o gleeeebokim podkarpaciu). ostatnie twoje zdanie podpinam do tego pytania: z braku argumentow czy frustracji? a moze po prostu udajesz ze nie widzisz jak stary vel nowy – jak cos niewygodnego zmieniamy temacik i nowa polke tanczymy 🙂
   wezcie sie gamonie zorganizujcie cos na styl ponizej :
   http://www.youtube.com/watch?v=jVTva7igHh8

  • ale szlechetne to u was ze staracie sie utrzymywac te anymarianowa koalicje 🙂
   dokladnie w mysl cytatu przytaczanego wczesniej :
   „my psy musimy sie trzymac razem”
   🙂

REKLAMA

2102964381 views

REKLAMA

2102964614 views

REKLAMA

2104761006 views

REKLAMA

2102964757 views

REKLAMA

2102964856 views

REKLAMA

2102964965 views