REKLAMA

2118875302 views

REKLAMA

2118875301 views
0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNowy Jork. Billboard reklamujący wódkę uznany za antysemicki

Nowy Jork. Billboard reklamujący wódkę uznany za antysemicki

-

Wisiał zaledwie kilka godzin. Po niemal natychmiastowym proteście Ligi Przeciw Zniesławieniu billboard reklamujący wódkę o nazwie “Wódka” został zdjęty, ponieważ uznano go za antysemicki. A przynajmniej za taki uznała go Liga, która zareagowała specjalnym oświadczeniem, w którym nazwała reklamę “niepoprawną i obraźliwą”.

fot. Gawker/ Kontrowersyjny billboard został zdjęty po kilku godzinach

REKLAMA

Bllboard reklamujący wódkę, umieszczony w zachodniej części Manhattanu, przedstawiał dwa psy – jednego w jarmułce, drugiego w czapce św. Mikołaja. Obok widniał napis: “Christmas quality, Hanukkah pricing” (świąteczna jakość, ceny Chanuki). Według szefa nowojorskiego oddziału Ligi Przeciw Zniesławieniu  reklama umacniała stereotyp, że żydzi są skąpi.

– Wykorzystanie żydowskiego święta w kontekście finansowym jest pozbawione wyczucia i obraźliwe – stwierdził Ron Meier, którego interwencja doprowadziła do ściągnięcie billboardu i w ślad za tym przeprosiny  firmy MMG, odpowiadającej za kampanię promującą alkohol.

Jej przedstawiciel Brian Gordon zaprzeczył, jakoby pomysł reklamy był oparty na przyciągnięciu uwagi odbiorcy kontrowersyjnością treści, dodał także, że sam jest żydem.

– Myśleliśmy, że ludzie uznają reklamę za dziwaczną, tymczasem odebrali ją za uwłaczającą. W związku z tym, zadecydowaliśmy o jej natychmiastowym ściągnięciu – powiedział Gordon.

Portal Gawker.com opublikował także inne zdjęcia billboardów będących częścią kampanii promocyjnej alkohol o nazwie “Wódka”. Przedstawiają one owieczkę w sombrero a także czarnoskórego Rosjanina w papasze. Nie wzbudziły one jednak protestów żadnej z grup etnicznych, do których wyraźnie nawiązają w swojej ikonografii.

MB

[cincopa AUAAcwKaItka]

 

5 KOMENTARZE

    • Tak zgadzam się,skapi jak cholera,wiec o co im chodzi?ja wiem,prawda w oczy kole,a te pieski wyglądają super,ale te zydki wyczulone,no ale niestety kazali ściągnąć to sciagneli

REKLAMA

2118050992 views

REKLAMA

2118051128 views

REKLAMA

REKLAMA

2119847487 views

REKLAMA

2118051214 views

REKLAMA

2118051286 views

REKLAMA

2118051352 views