REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNowojorska policja przygotowuje się na ewentualne postawienie byłego prezydenta Trumpa w stan...

Nowojorska policja przygotowuje się na ewentualne postawienie byłego prezydenta Trumpa w stan oskarżenia

-

Nowojorska policja i Secret Service przygotowują się do protestów, które mogą wybuchnąć po ewentualnym postawieniu byłego prezydenta USA Donalda Trumpa w stan oskarżenia przed sądem w Nowym Jorku. Trump wcześniej ogłosił, że we wtorek zostanie „aresztowany” i wezwał swoich zwolenników do protestów.

Wydaje się, że obrady wielkiej ławy przysięgłych, dotyczące ewentualnego oskarżenia Trumpa w sprawie o zapłacenie w 2016 r. gwieździe porno Stormy Daniels 130 tys. dolarów za milczenie o ich domniemanych kontaktach seksualnych zmierzają do końca – pisze we wtorek agencja AP.

REKLAMA

Wielka ława przysięgłych ma ostatecznie zdecydować, czy prowadzone przez prokuratora okręgowego z Manhattanu Alvina Bragg śledztwo zostanie zakończone formalnym postawieniem Trumpowi zarzutów.

fot. Peter Foley/EPA-EFE/Shutterstock

W poniedziałek odbyła się narada przedstawicieli nowojorskiej policji i Secret Service, służby zapewniającej osobistą ochronę również byłym prezydentom USA – informuje stacja ABC. Rozmowy dotyczyły zapewnienia bezpieczeństwa podczas posiedzenia sądowego i tego, jak ewentualnie miałaby wyglądać procedury prawne stosowane w wypadku wydania aktu oskarżenia.

We wtorek zostanę aresztowany, demonstrujcie, odzyskajcie nasz naród – apelował w sobotę do zwolenników Trump w swojej sieci społecznościowej Truth Social.

Jestem pewny, że miasto jest przygotowane na jakikolwiek protest związany z ewentualnym oskarżeniem byłego prezydenta, monitorujemy media społecznościowe – mówił w poniedziałek burmistrz Nowego Jorku Eric Adams.

Po poście Trumpa odnotowano natychmiastowy wzrost brutalnej retoryki w internecie i zamieszczania tam gróźb pod adresem rządu i organów ścigania, które, zdaniem autorów tych wiadomości, uczestniczą w politycznym prześladowaniu byłego prezydenta – napisano w sobotnim raporcie sporządzonym przez amerykańskie ministerstwo bezpieczeństwa krajowego, do którego dotarła ABC.(PAP)

REKLAMA

2095809465 views

REKLAMA

REKLAMA

2095809697 views

REKLAMA

2097606093 views

REKLAMA

2095809846 views

REKLAMA

2095809947 views

REKLAMA

2095810058 views