REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Nowe wytyczne CDC sprzyjają otwarciu szkół jesienią

Nowe wytyczne CDC sprzyjają otwarciu szkół jesienią

-

Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wydały nowe wytyczne, sprzyjające otwarciu szkół jesienią. Nowe, łagodniejsze wskazówki pojawiły się na stronie agencji 24 lipca, tego samego dnia, w którym liczba zachorowań na koronawirusa przekroczyła w Stanach Zjednoczonych 4 mln.

Dyrektor CDC dr Robert R. Redfield napisał w oświadczeniu, że otwarcie szkół jesienią jest „niezwykle ważne dla naszego zdrowia publicznego”. „Zamknięcie szkół zakłóciło normalny tryb życia dzieci i rodziców, a także wywarło negatywny wpływ na zdrowie naszej młodzieży. CDC jest przygotowane do współpracy ze szkołami K-12 w celu bezpiecznego ponownego otwarcia przy jednoczesnej ochronie najsłabszych” – czytamy w oświadczeniu CDC.

REKLAMA

W nowych wytycznych stwierdzono, że dzieci są mniej narażone na poważne objawy COVID-19 niż dorośli: „Według danych Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) z dnia 17 lipca 2020 r., Stany Zjednoczone zanotowały, że dzieci i młodzież poniżej 18 roku życia stanowią mniej niż 7 procent przypadków COVID-19 i mniej niż 0,1 procent zgonów związanych z COVID-19”.

W wytycznych stwierdzono również, że dzieci nie są największą siłą napędową przenoszenia wirusa w rodzinach. „Jest to zgodne z danymi pochodzącymi zarówno z testów na obecność wirusa, jak i na obecność przeciwciał” – czytamy w oświadczeniu.

CDC zaleca szkołom ścisłą współpracę ze stanowymi departamentami zdrowia publicznego w sprawie konieczności zamknięcia placówek oświatowych oraz kilka znanych sposobów na ograniczenie rozprzestrzeniania koronawirusa: przebywanie dzieci w małych grupach, stosowanie zasady dystansowania społecznego, maseczek na twarz i częstego mycia rąk, a także włączenia do programu nauczania wszystkich tych sposobów zapobiegania chorobie.

Na powrót dzieci do szkół jesienią naciska od długiego czasu Donald Trump. W dniu opublikowania nowych wytycznych CDC przyznał jednak, że niektóre szkoły – ze względu na sytuację epidemiczną – będą musiały przełożyć otwarcie oraz, że ostateczna decyzja należy do gubernatorów. Wcześniej groził stanom obcięciem finansowania szkół, jeśli te nie zostaną otwarte jesienią, a wcześniejsze wytyczne CDC nazywał „bardzo trudnymi i kosztownymi” oraz nakazującymi robić „bardzo niepraktyczne rzeczy”.

(kk)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Botwinka

Sos kurkowy do mięsa

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks