REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Nowe środki ostrożności przed Covid-19 w nowojorskich parkach

Nowe środki ostrożności przed Covid-19 w nowojorskich parkach

-

Cieplejsza pogoda przyciąga do parków tłumy nowojorczyków. Władze miejskie wprowadzają nowe środki ostrożności mające zapobiec zmniejszeniu się dystansu między ludźmi w parkach- poinformował w piątek burmistrz Nowego Jorku.

Podczas piątkowej konferencji burmistrz Bill de Blasio przyznał, że są trudności z przestrzeganiem dystansu społecznego w niektórych parkach zlokalizowanych w miejscach, przez które zawsze przechodzi dużo ludzi. Wymienił m.in. Hudson River Park na Manhattanie i Domino Park na Brooklynie.

REKLAMA

2147483647 clicks

Władze miasta planują w związku z tym ograniczenie liczby ludzi wpuszczanych jednocześnie do parków. W parkach będzie też więcej policyjnych patroli sprawdzających, czy spacerowicze noszą maseczki i nie gromadzą się zbyt blisko siebie.

„Dlaczego to robimy? Bo to ratuje życie. I mówimy o tym od samego początku. Jeśli tam wchodzisz, wejdź na ograniczony czas, nie pozwolimy, żeby zrobiło się zbyt tłoczno” – przekonywał de Blasio.

W intencji władz kontrolowany wstęp do parków „zapewnia równowagę”, która pozwala ludziom wyjść na pole i cieszyć się świeżym powietrzem niezbędnym dla zdrowia psychicznego. Nowojorskie media zwracają uwagę, że jest to potrzebne w sytuacji, kiedy z powodu SARS-Cov-2 mieszkańcy miasta są poddani „nienaturalnym ograniczeniom, jak publiczne noszenie maseczek, przebywanie w domu przez tygodnie i trzymanie się z dala od innych”.

Gubernator podkreślał, że nowojorczycy muszą sami wziąć odpowiedzialność za zapewnienie bezpiecznych warunków przebywania w parkach, sobie oraz innym ludziom. Przedstawił także kilka nowych szczegółów na temat powołania zespołów ds. testowania i badania kontaktów osób podejrzanych o zakażenie wirusem (Test and Trace Corps).

Zespoły będą złożone z osób z wykształceniem medycznym, które zajmą się identyfikacją zarażonych osób, badaniem ich kontaktów oraz zapewnianiem wsparcia pacjentom i ich bliskim.

W przeszłości podobną akcję wszczął miejski departament zdrowia z powodu zagrożenia chorobami HIV i Ebola. Obecnie zajmie się tym NYC Health + Hospitals – zintegrowany system opieki zdrowotnej w szpitalach, ośrodkach zdrowia i opieki długoterminowej, domach opieki nad starszymi itp.

Burmistrz tłumaczył, że powierzył to zadanie Health + Hospitals m.in. dlatego, ponieważ ze względu na swój charakter jako niezależna agencja jest w stanie bardzo szybko się przemieszczać, w odróżnieniu do tradycyjnych agencji miejskich.

„To wymaga ogromnego i szybkiego wysiłku, a pracownicy Health + Hospitals (…) odznaczyli się w ciągu ostatnich kilku miesięcy heroizmem”- uzasadniał de Blasio.

Policja wydała podczas ubiegłego weekendu 70 wezwań do sądu, a także aresztowała mieszkańców nieprzestrzegających przepisów o zdystansowaniu społecznym. Pojawiły się w mediach skargi, że nie jest w egzekwowaniu tego prawa sprawiedliwa. 68 proc. aresztowań i wezwań objęło Afroamerykanów, 24 proc. Latynosów i 7 proc. białych.

Pytany o komentarz de Blasio stwierdził: „Musimy to robić lepiej i będziemy”.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2131812601 views

REKLAMA

REKLAMA

2131812616 views

REKLAMA

REKLAMA

2133608936 views

REKLAMA

2131812626 views

REKLAMA

2131812629 views

Emilia Plewa

Alexandra Sankowska

Tomasz Witkowski

Maya Woroszyło

Lusia Planica

Zuzanna Ochwat

Alexander Kubiak

Maximilian Ostrowski

Patrick Jerabek

Mateusz Boksa

REKLAMA

2131812633 views