REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Niewielki samolot rozbił się na Alasce; zginęło 5 osób

Niewielki samolot rozbił się na Alasce; zginęło 5 osób

-

Niewielki samolot pasażerski typu Piper PA-32 Cherokee Six, należący do linii Yute Air, rozbił się w czwartek w południowo-zachodniej Alasce – podała Federalna Administracja Lotnictwa (FAA). Zginęli czterej pasażerowie i pilot.

“Okoliczności, w jakich rozbił się samolot zapewniający lokalne połączenie pomiędzy Bethel i Kipnuk – niewielką osadą eskimoską nad Morzem Beringa, nie są jeszcze znane” – zaznaczył rzecznik FAA Allen Kenitzer w e-mailu przesłanym do agencji Reutera.

REKLAMA

Samolot rozbił się w pobliżu innej niewielkiej wsi eskimoskiej Tuntutuliak, która leży około 435 mil na południowy zachód od Anchorage nad Zatoką Cooka – poinformowała policja stanowa Alaski.

Akcja ratownicza rozpoczęła się, gdy okazało się, że samolot, który bez problemów wyleciał z 6,5-tysięcznego Bethel, ma ponaddwugodzinne opóźnienie, a łączność z nim została utracona. Wysłany dla zbadania sytuacji helikopter Gwardii Narodowej natrafił na szczątki rozbitego PA-32 koło Tuntutuliak. Potwierdzono, że wszystkie osoby, które znajdowały się na pokładzie, nie żyją.

Ich tożsamość nie została oficjalnie potwierdzona – pisze Reuters, wskazując, że pasażerami byli podróżni z dalszych rejsów, którzy wylądowali wcześniej w Bethel i zmierzali do swych domów. Policja Alaski podała, że stara się skontaktować z rodzinami ofiar, by powiadomić je o katastrofie.(PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks