REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Nie masz papierów? Zapomnij o Obamacare

Nie masz papierów? Zapomnij o Obamacare

-

Ponad 200 tys. imigrantów, którzy wykupili ubezpieczenia zdrowotne w ramach Affordable Care Act (Obamacare) może je stracić w tym miesiącu, jeśli do piątku nie udokumentują swojego legalnego pobytu w USA. Dotacje ze strony państwa dopłacającego  do ubezpieczeń, nie przysługują bowiem nieudokumentowanym obcokrajowcom. 

W związku z wytycznymi programu ochrony zdrowia Obamacare, w sierpniu rząd wysłał około 300 tys. zawiadomień w językach angielskim i hiszpańskim do osób, które zobligowane są przedstawić dokumenty zaświadczające o ich legalnym statusie imigracyjnym. Z informacji podanych we wtorek przez Departament Zdrowia wynika, że jak dotąd na rządowe powiadomienia odpowiedziało tylko około 40 tys. ubezpieczonych.

REKLAMA

Przedstawiciele grupy proimigracyjnych podkreślają jednak, że zawiadomienia wysyłane były tylko w dwóch językach. Ponadto wielu z tych, którzy je otrzymali złożyło już stosowne dokumenty za pośrednictwem Internetu lub pocztą, ale ich dane nie zostały jeszcze wprowadzone do systemu.

Osobnym problemem jest brak wiedzy osób zajmujących się wypełnianiem zgłoszeń, w wyniku czego istnieje obawa, że sami zainteresowani mogą nie doceniać powagi sytuacji myśląc, że spełnili wymagane warunki.

Początkowo doradcy ubezpieczeniowi zajmujący się reformą Obamacare zapewniali, że nie wprowadzają do systemu danych dotyczących statusu imigracyjnego, co miało ułatwić wysłanie aplikacji za pośrednictwem niesprawnie działającej strony healthcare.com. Federalne służby zdrowia zapewniają, że obecnie funkcja wysyłania działa poprawnie dla większości klientów. Wszyscy zainteresowani zobowiązani są do kontaktu telefonicznego z urzędem, aby upewnić się, że wysłane przez nich dokumenty dotarły na czas. Rzecznik Departamentu Zdrowia Benjamin Wakana apeluje do wszystkich klientów, których może dotyczyć ten problem, o kontakt za pośrednictwem rządowej infolinii: 1-800-318-2596.

Zgodnie z nowym prawem ochrony zdrowia imigranci, którzy przebywają w Ameryce nielegalnie, nie kwalifikują się do otrzymania w tym zakresie żadnej pomocy ze strony państwa. Z grupy ośmiu milionów ludzi, którzy zapisali się do programu Obamacare milion imigrantów otrzymało pierwotnie listy z prośbą o potwierdzenie legalnego statusu. Prawie 700 tys. z nich zostało jak dotąd zweryfikowanych.

Osoby, które w odpowiedzi na rządowe listy złożyły wymagane dokumenty, ale nie otrzymały potwierdzenia w terminie, będą nadal objęte ubezpieczeniem, do czasu wprowadzenia ich danych do systemu komputerowego – zapowiada rzecznik Departamentu Zdrowia. Tylko ci, którzy nie przedstawią dokumentów, narażeni są na ryzyko utraty świadczeń.
Osoby, które nie przedstawią dokumentów narażają się nie tylko na utratę ubezpieczenia, ale także na obowiązkową spłatę przynajmniej części z dotacji, jakie otrzymały.
Największa w skali kraju liczba imigrantów, których status imigracyjny podany w aplikacji nie zgadza się z wytycznymi ustawy mieszka w Teksasie i na Florydzie.

W Illinois zawiadomienia dotyczące potwierdzenia legalnego statusu imigracyjnego zostały wysłane do ponad dziesięciu tysięcy mieszkańców.

(mig)

 

fot.tpsdave/pixabay.com/Wikipedia

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks