REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmeryka"New York Times": Trump i jego rodzina dokonywali w przeszłości machinacji podatkowych

„New York Times”: Trump i jego rodzina dokonywali w przeszłości machinacji podatkowych

-

Dziennik „New York Times” napisał we wtorek, że w przeszłości przyszły prezydent Donald Trump i jego rodzina dokonywali machinacji podatkowych, w tym także zwykłych oszustw, na setki milionów dolarów. Biały Dom określił rewelacje dziennika jako „mylące”.

W obszernym artykule podsumowującym wyniki dziennikarskiego śledztwa, dziennik utrzymuje, że przez wiele dziesioleci Trump otrzymał od firmy swego ojca, który prowadził handel nieruchomościami, łącznie 413 mln dolarów.

REKLAMA

„New York Times” powołuje się na poufne zeznania podatkowe i inne dokumenty finansowe a także na informacje uzyskane od byłych pracowników ojca Trumpa, Freda. Ma z nich wynikać, że większość swej fortuny Trump zawdzięcza temu, iż pomagał swoim rodzicom uchylać się od płacenia podatków.

Miał m. in. powołać razem ze swoim rodzeństwem fikcyjną firmę w celu ukrycia milionów dolarów w formie darowizn od swoich rodziców.

Agencja Associated Press zauważa, że rewelacje dziennika przeczą wizerunkowi lansowanemu przez Trumpa, zgodnie z którym wszystko zawdzięcza sobie i zaczynał drogę do statusu miliardera z zaledwie milionem dolarów otrzymanych od ojca. Tak przedstawiał się m. in. podczas kampanii przed wyborami prezydenckimi.

Rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders określiła twierdzenia dziennika jako „mylące”. Podkreśliła, że „wiele dziesięcioleci temu federalny urząd podatkowy (Internal Revenue Service – IRS) przejrzał i podpisał te transakcje”.

Prawnik Trumpa Charles Harder powiedział dziennikowi, że „prezydent Trump nie miał praktycznie żadnego związku z tymi sprawami”. Dodał, że „były one prowadzone przez członków rodziny, którzy nie byli ekspertami i dlatego polegali wyłącznie na licencjonowanych profesjonalistach aby zapewnić ich pełną zgodność z prawem”.

Rzecznik nowojorskiego Departamentu Podatków i Finansów James Gazzale oświadczył, że Departament „bada zarzuty zawarte w artykule i prowadzi energiczne działania”.

IRS dotychczas nie wypowiedział się w tej sprawie.

„New York Times” przyznaje, że Trumpowi nie grozi odpowiedzialność karna ponieważ zarzucane mu czyny przedawniły się, ale w dalszym ciągu aktualne są ewentualne grzywny za przestępstwa podatkowe. (PAP)

fot.JIM LO SCALZO/EPA-EFE/REX/Shutterstock

5 KOMENTARZE

  • Kogo obchodzi Clinton?
   Nie jest prezydentem tylko osoba prywatna, banki mogly placic nawet i 5 milionow jesli ich na to stac.
   A Trump to jest oszust podatkowy i klamca to wszyscy juz powinni wiedziec, dlaczego do tej pory nie pokazal swojego zeznania podatkowego skoro obiecal?
   Bo z niego jest taki miliarder jak z koziej dupy trabka.
   A ta kasiore co ma to od Putina najprawdopodobniej za jakies lapowy. Trump i ta cala jego administracja jest skorumpowana przez mafie putinowska.

 1. NYT już wiele razy wycowywał się ze swoich kłamliwych informacji. Gazeta jest na czele antyamerykańskich mediów, których celem jest obalenie Trumpa, a nie rzetelna informacja. Jeszcze nikt nie stwierdził, że rodzina Trumpa złamała prawo podatkowe ( w przeciwieństwie np. do misia J.B, który chce być gubernatorem IL i powinien zapłacić 300000 dol. zaległego podatku realnościowego). Pewne sprawy nie docierają do osób, które uległy epidemii TDS i których wielu jest na forum DZ i w środowisku polonijnym. Ale takie są skutku nieograniczonej nienawiści i braku myślenia.

REKLAMA

2109271568 views

REKLAMA

2109271800 views

REKLAMA

REKLAMA

2111068191 views

REKLAMA

2109271941 views

REKLAMA

2109272040 views

REKLAMA

2109272148 views