REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Nastolatek z USA najmłodszym pilotem, który obleciał świat dookoła

Nastolatek z USA najmłodszym pilotem, który obleciał świat dookoła

-

Amerykański dziewiętnastolatek Matt Guthmiller z Aberdeen w Dakocie Południowej zakończył w nocy z poniedziałku na wtorek (czasu lokalnego) samotny lot jednosilnikowym samolotem dookoła świata. Został tym samym najmłodszą osobą, która tego dokonała.

Matt Guthmiller fot.Facebook
Matt Guthmiller fot.Facebook

REKLAMA

Guthmiller wystartował 31 maja. Ponad miesiąc później, po pokonaniu ponad 46 tys. km, młody pilot powrócił na lotnisko Gillespie Field w miejscowości El Cajon w stanie Kalifornia.

Ostatni odcinek trasy, pokonany w 16 godzin, prowadził z Honolulu na Hawajach, przez Pacyfik do lotniska w El Cajon.

Witany przez reporterów i mamę nastolatek powiedział: “Cudownie być z powrotem”.

Poprzedni rekord został ustanowiony w zeszłym roku przez Australijczyka Ryana Campbella, który w chwili ukończenia lotu miał 19 lat, 7 miesięcy i 25 dni. Guthmiller będzie miał tyle samo 24 lipca.(PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks