REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNastolatek próbował przejąć kontrolę nad samolotem, by popełnić samobójstwo

Nastolatek próbował przejąć kontrolę nad samolotem, by popełnić samobójstwo

-

Nastoletni pasażer małego samolotu próbował przejąć kontrolę nad sterami maszyny, by popełnić samobójstwo – podała w piątek agencja Associated Press. Do zdarzenia doszło w środę w zachodniej Alasce. Pilotowi udało się udaremnić zamiary chłopca.

Gdy 18-latek pochwycił stery, niewielki samolot typu Cessna Caravan zaczął gwałtownie opadać, co było bardzo niebezpieczne. Pilotowi udało się jednak zapanować nad sytuacją i bezpiecznie wylądować na lotnisku docelowym – relacjonuje AP.

REKLAMA

Incydent miał miejsce w środę podczas rejsu z Bethel do Aniaku, kiedy prosty i ekonomiczny samolot transportowy zaczął podchodzić do lądowania.

Według ustaleń policji stanowej 18-latek opuścił nagle fotela pasażera i na chwilę przejął kontrolę nad sterami. Pilotowi i pozostałym pasażerom udało się jednak szybko unieszkodliwić napastnika, który “tłumaczył następnie, że w ten sposób chciał odebrać sobie życie” – jak powiedział dziennikarzom przesłuchujący go policjant Jason Bohac.

Młody mężczyzna zeznał też, że szukał wcześniej pomocy u psychologów zajmujących się terapią poznawczo-behawioralną, ale nie przyniosło to efektów.

Po wylądowaniu samolotu 18-latek został aresztowany, a w czwartek oskarżono go m.in. o napaść.

Rzecznik biura prokuratora generalnego na Alasce zapowiedział, że zarzuty zostaną postawione po zakończeniu dochodzenia policyjnego. Śledztwo prowadzi zarazem Federalna Administracja Lotnictwa.

Na pokładzie Cessny Caravan znajdowało się w sumie sześć osób. Wszystkie z pięciu miejsc pasażerskich były zajęte – powiedział mediom rzecznik prasowy policji stanowej Austin McDaniel.

Nastolatek “prosił wcześniej pilota o zgodę na pilotowanie samolotu i zajęcie wolnego miejsca drugiego pilota. Obie te prośby zostały odrzucone” – wyjaśnił McDaniel, który dodał, że w samolocie nie było żadnej przegrody oddzielającej miejsca pasażerów od pilotów. “Nie jest to typowe – zauważył – gdy chodzi o ten typ maszyn używanych na Alasce”.

“Zgodnie z oświadczeniem pilota, którym był Joshua Kersch, (…) gdy do lotniska pozostawało już tylko 7,5 km Kersch zauważył, że ‘ster samolotu przesuwa się w przód i zobaczył mężczyznę, który nim operował znad fotela drugiego pilota’. (…) Zrozumiał, że mężczyzna próbuje skierować samolot w stronę ziemi” – pisze AP.

Kersch przyznał, że był przerażony i zaniepokojony o los innych ludzi na pokładzie. Jak podkreślił, jego największym zmartwieniem była próba utrzymania za wszelką cenę kontroli nad samolotem.

Andrzej Dobrowolski (PAP)

REKLAMA

2119164214 views

REKLAMA

2119164308 views

REKLAMA

REKLAMA

2120960662 views

REKLAMA

2119164377 views

REKLAMA

2119164433 views

REKLAMA

2119164478 views