REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNapis “Black Lives Matter” przed Trump Tower na Manhattanie został zniszczony

Napis “Black Lives Matter” przed Trump Tower na Manhattanie został zniszczony

-

Ukończony w minionym tygodniu na jezdni przed nowojorskim wieżowcem Trump Tower napis ,,Black Lives Matter” został oblany w poniedziałek czerwoną farbą. Policja prowadzi śledztwo.

Przed wieżowcem Trump Tower na prestiżowej arterii Nowego Jorku 5 Alei napis został ukończony w ubiegły czwartek. W poniedziałek nieznany sprawca oblał czerwoną farbą wielkie żółte litery. Policja bada incydent, który lokalne media określają jako przestępstwo kryminalne. Opisują podejrzanego jako białego mężczyznę w czarnym kapeluszu i czarnej koszulce. Do środy nikt nie został aresztowany.

REKLAMA

Wcześniej w sprawie usytuowania napisu na 5 Alei starli się na Twitterze prezydent Donald Trump i burmistrz de Bill de Blasio. Prezydent nazwał mural „symbolem nienawiści”. „NYC okraja (budżet- red.) policjantom o MILIARD DOLARÓW, a jednak @NYCMayor (burmistrz Nowego Jorku- red.) będzie malował duży, drogi, żółty napis Black Lives Matter na Piątej Alei, zniesławiając tę luksusową aleję. To jeszcze bardziej zantagonizuje nowojorczyków. (…) Zamiast tego wydaj te pieniądze na walkę z przestępczością!” – radził Trump.

Jak replikował de Blasio, prezydent nie rozumie, że 5 Aleję budowali Afroamerykanie jaki i dużą część kraju. „Twój „luksus” pochodzi z ICH pracy, za którą nigdy nie otrzymali sprawiedliwej rekompensaty. Honorujemy ich. Fakt, że postrzegasz to jako zniesławianie swojej ulicy, jest definicją rasizmu” – napisał na Twitterze burmistrz.

W Nowym Jorku napisy ,,Black Lives Matter” są malowane w każdej z pięciu dzielnic. W ub. czwartek odsłonięto kolejny w południowej części Manhattanu na odcinku Centre Street. Przemianowano ją na Black Lives Matter Boulevard. Napisy „Black Lives Matter” pojawiły się w USA w następstwie obejmujących kraj protestów po zabiciu przez policjanta w Minneapolis czarnoskórego George’e Floyda.

Z Nowego Jorku Andrzej Dobrowolski (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Wg wielu idiotów napisy „Black Lives Matter” zmniejszą ilość strzelanin i ilość śmiertelnych ofiar wśród Czarnych Amerykanów. Czarni Amerykanie potrzebują liderów, którzy uwolnią ich ze współczesnych „demokratycznych plantacji”. Napewno nie zrobi tego organizacja BLM.

REKLAMA

2107535810 views

REKLAMA

2107536042 views

REKLAMA

2109332433 views

REKLAMA

2107536183 views

REKLAMA

2107536282 views

REKLAMA

2107536390 views