REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Najpierw spłata długów, potem świadczenia

Najpierw spłata długów, potem świadczenia

-

Zdominowana przez republikanów Izba Reprezentantów przyjęła ustawę pod nazwą Full Faith and Credit Act, która wyznacza kolejność spłacania długów państwowych i świadczeń dla obywateli. 

 fot. Flickr
fot. Flickr

REKLAMA

Jeśli Kongres nie podniesie pułapu zadłużeń, to według izbowej wersji ustawy rząd będzie zmuszony do wypełnienia finansowych zobowiązań najpierw wobec odbiorców świadczeń Social Security oraz właścicieli państwowych obligacji, w tym funduszy emerytalnych i obcych rządów.

Finansowanie Medicare – programu ubezpieczeń dla emerytów – oraz świadczenia dla wojska przesunięto na dalszy plan.

Wyznaczanie kolejności spłat pożyczek spotkało się z krytyką ze strony niezależnych ekonomistów. Jednakże republikanie argumentują, że prezydent Obama i demokraci nie zdołali ograniczyć wydatków, wobec czego GOP musi skłonić ich do działania.

“Ustawa składa odpowiedzialność za finanse na prezydenta” – wyjaśnia przewodniczący Komitetu Środków i Sposobów, republikanin z Michigan kongresman Dave Camp.

Podczas gdy ekonomiści ostrzegają przed spłacaniem na czas tylko wybranych rachunków, Camp uważa, że zwrot pożyczek zagranicznym inwestorom upewni świat, że Stany Zjednoczone nadal są ekonomiczną potęgą.

Warto zauważyć, że nawet marszałek Izby Reprezentantów John Boehner przyznał, że ustawa może przyczynić się do szybszego zwrotu długu Chinom – kosztem amerykańskich obywateli.

(HP – eg)

1 KOMENTARZ

  1. Jestem ciekaw, co jeszcze wymysla teapublikanie aby utrudnic zycie 99% obywateli?
    Najgorsze jest to, ze prawie polowa wyborcow (czytaj wory herbaciane), najwyrazniej nigdy w zyciu nie pojmie faktow i z uporem maniaka bedzie glosowac na teapublikanow (sic!).

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks