REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Najlepsi pracodawcy w USA: Google i Costco

Najlepsi pracodawcy w USA: Google i Costco

-

Wielobranżowa sieć sklepów kompanii Costco pod względem zadowolenia pracowników uplasowała się na drugim miejscu po Google. Ludzie chwalą zarobki i świadczenia. Costco wyprzedziło Facebook, Monsanto, Verizon i Microsoft oraz inne kompanie, które znalazły się w czołówce 25 najlepszych na liście portalu Glassdoor.

fot.Stu pendousmat/Wikipedia/John B. Mabanglo/PAP/EPA
fot.Stu pendousmat/Wikipedia/John B. Mabanglo/PAP/EPA

REKLAMA

Rankingu dokonano na podstawie anonimowego sondażu internetowego. Respondenci mieli ocenić zadowolenie z pracy w skali 1 do 5. Zarówno Costco, jak i Google dostały 4,4 punktu z tym, że Google wygrał o przysłowiowy włos. Powszechnie wiadomo, że Costco dobrze traktuje swoich pracowników, szczególnie w porównaniu z innymi detalistami. Szef Costco Craig Jelinek uważa, że ludziom należą się przyzwoite płace i dobre ubezpieczenie medyczne. Kasjer w  jego kompanii zarabia średnio ponad 15 dol. na godzinę, znacznie więcej niż w Walmart, gdzie płaca kasjera wynosi niewiele ponad 9 dolarów.

Wbrew obawom republikanów, którzy straszą upadkiem kompanii po podniesieniu minimalnych płac do nieco ponad 10 dol., Costco  mimo dobrych płac i świadczeń ma się znakomicie. W ostatnim kwartale dochody kompanii wyniosły blisko pół miliarda dolarów,  podczas gdy Sam’s Club (własność Walmartu) poinformował o spadku sprzedaży. (eg)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA