REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNajbardziej niebezpieczne miasta w USA

Najbardziej niebezpieczne miasta w USA

-

W 2012 roku przestępczość na terenie całego kraju wzrosła o 1,2 proc. w porównaniu z poprzednimi latami. Po raz trzeci z rzędu niechlubny tytuł najbardziej niebezpiecznego miasta w USA zdobył Flint z Michigan.

Opuszczona willa w Detroit fot. Andrew Jameson
Opuszczona willa w Detroit fot. Andrew Jameson

Zaraz po nim uplasowało się Oakland z Kalifornii. Mimo złej opinii z powodu częstych strzelanin, Chicago nie mieści się w pierwszej dziesiątce miast, których należy unikać.

REKLAMA

Wśród najcięższych przestępstw FBI wymienia morderstwa, zabójstwa, gwałty, rabunki i napaści. Rodzaj najczęściej popełnianych czynów kryminalnych różni się w zależności od miasta. I tak w Birmingham, St. Louis i Oakland oprócz morderstw policja jest często wzywana z powodu włamań. W Detroit i St. Louis dochodzi do częstych kradzieży samochodów.

Miasta dotknięte najwyższą przestępczością są zacofane ekonomicznie, co zmusza tysiące ludzi do wyjazdu. Zamykanie dużych przedsiębiorstw i małych biznesów wiąże się z utratą pracy i ze wzrostem przestępczości. Taka sytuacja zaistniała w Detroit, Flint, Cleveland i St. Louis.

W siedmiu z dziesięciu najbardziej niebezpiecznych miast bezrobocie jest wyższe od przeciętnej krajowej. W ub. roku 18 proc. mieszkańców Detroit nie miało pracy.

Wysoki poziom przestępczości wiąże się z niskim poziomem wykształcenia. We wszystkich 10 miastach liczba dorosłych mieszkańców z dyplomem ukończenia szkoły średniej znajdowała się poniżej średniej krajowej. Liczba osób z dochodami poniżej poziomu ubóstwa przewyższa inne regiony kraju. W Detroit i Flint ponad 40 proc. mieszkańców utrzymuje się lub częściowo korzysta z programów socjalnych.

John Roman z Urban Institute uważa, że brak pracy przyczynia się do wzrostu przestępczości. Nie jest jednak pewny, czy przestępczość jest powodem upadku miast, czy też ubóstwo jest przyczyną przestępczości.

Wśród niebezpiecznych miast FBI wymienia kolejno: Flint (Mich.), Detroit (Mich.), Oakland (Calif.), St. Louis (Mo.), Memphis (Tenn.), Stockton (Calif.), Birmingham (Ala.), New Haven (Conn.), Baltimore (Md.) i Cleveland (Ohio).

 (eg)

REKLAMA

2109497445 views

REKLAMA

REKLAMA

2109497677 views

REKLAMA

REKLAMA

2111294068 views

REKLAMA

2109497818 views

REKLAMA

2109497917 views

REKLAMA

2109498025 views