REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Nagrody Emmy: "Succession” najlepszym serialem dramatycznym

Nagrody Emmy: “Succession” najlepszym serialem dramatycznym

-

Najwięcej, aż 30, statuetek podczas niedzielnej, 72. ceremonii rozdania nagród Emmy zdobyły produkcje HBO. Wśród nich znalazły się wyróżnienia za najlepszy serial dramatyczny dla “Succession” i najlepszy miniserial dla “Watchmen”. Wirtualną ceremonię poprowadził Jimmy Kimmel.

Serial “Watchmen” nagrodzono łącznie 11 statuetkami, w tym dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w miniserialu Reginy King, a “Succession” – siedmioma, m.in. dla Jeremy’ego Stronga za najlepszą pierwszoplanową rolę męską w serialu dramatycznym.

REKLAMA

24-letnia Zendaya została najmłodszą w historii Emmy aktorką, która otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki pierwszoplanowej w serialu dramatycznym za swój występ w “Euforii”. Jest też drugą – po Violi Davis – Afroamerykanką z tym wyróżnieniem.

Netflix, który za swoje produkcje otrzymał rekordową liczbę 160 nominacji, zdobył 21 statuetek. Wyróżniono m.in. najlepszą aktorkę drugoplanową Julię Garner za rolę w serialu “Ozark”.

Nagrodę dla najlepszego serialu komediowego zdobył szósty i ostatni sezon “Schitt’s Creek”. Kanadyjski serial łącznie uzyskał dziewięć statuetek, w tym dla najlepszych aktorów i aktorek pierwszo- i drugoplanowych w serialu komediowym.

Nagrodę dla najlepszego aktora drugoplanowego w serialu dramatycznym otrzymał Billy Crudup za grę w “The Morning Show”. Była to pierwsza statuetka Emmy przyznana produkcji Apple TV+.

Osadzony w świecie “Gwiezdnych wojen” serial “The Mandalorian” Disneya zdobył osiem nagród.

Podczas ceremonii wielokrotnie nawiązywano do pandemii koronawirusa, ruchu Black Lives Matter oraz nadchodzących wyborów prezydenckich w USA. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks