REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Na wybory przewidywana dobra pogoda

Na wybory przewidywana dobra pogoda

-

Na wtorek, dzień wyborów prezydenckich, zapowiadana jest słoneczna pogoda i brak opadów w większości stanów. Cieszy to republikanów. Według sondaży stawi się ich w lokalach wyborczych więcej niż demokratów, którzy  chętniej brali udział we wczesnym głosowaniu.

Pogoda ma wpływ na frekwencję w wyborach prezydenckich – odnotowuje w poniedziałek portal The Hill. Powołując się na badania m.in. Uniwersytetu Pittsburskiego informuje, że opady deszczu powodują  jej spadek o 1 proc., a śniegu o pół. Znaczenie ma także temperatura – każdy stopnień w górę oznaczać ma przyrost liczby wyborców o 0,14 pkt proc.

Jak wykazują sondaże, elektorat Partii Republikańskiej stawi się we wtorek liczniej w lokalach wyborczych niż demokraci. Sympatycy drugiej z tych partii statystycznie częściej obawiają się epidemii i mają nad GOP przewagę we wcześniejszym głosowaniu. Do poniedziałku udział wzięło w nim co najmniej ponad 97,5 mln obywateli USA, co zwiastuje rekordową frekwencję. Swój obywatelski obowiązek według szacunków spełni w tym roku od 150 do 160 mln Amerykanów.

W kluczowych wyborczo wahających się stanach na obszarze Środkowego Zachodu oraz Południa pogoda sprzyjać będzie we wtorek wyjściu z domu. Prognozy nigdzie nie przewidują większych opadów.

W Filadelfii, największym mieście Pensylwanii i bastionie demokratów w tym stanie, ma być we wtorek ok. 50 stopni F. W położonym nad Wielkimi Jeziorami Detroit w Michigan termometry pokażą tyle samo. Cieplej będzie natomiast w Milwaukee w Wisconsin – 63 st.F. We wszystkich tych trzech stanach z niewielką przewagą wygrał w 2016 roku Donald Trump. Łącznie uzyskał w nich 46 głosów elektorskich. We wtorek w Chicago ma być przeważnie słonecznie z temperaturą w granicach 65 st. F. – podaje portal weather.com.

Na południu spodziewane są jeszcze wyższe temperatury. W Charlotte w Karolinie Północnej ma być 65 st. F.  i bezchmurne niebo. W Miami na słynącej ze słońca i zaciętych kampanijnych bojów Florydzie będzie 79 st. F.  W pustynnym Phoenix w Arizonie, którą demokraci mają w tym roku nadzieję odbić republikanom, termometry we wtorek wskażą 92 st. F. (tos, PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks