REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNa szczycie G7 Biden, Macron i von der Leyen o konieczności wspólnych...

Na szczycie G7 Biden, Macron i von der Leyen o konieczności wspólnych działań

-

Prezydent USA Joe Biden, prezydent Francji Emmanuel Macron oraz przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen wyrazili w piątek poparcie dla multilateralnych działań w rozwiązywaniu najważniejszych światowych wyzwań.

Wszyscy oni biorą udział w rozpoczętym w piątek w miejscowości Carbis Bay w Kornwalii szczycie państw grupy G7.

REKLAMA

“To pierwszy oficjalny dzień szczytu G7 w Wielkiej Brytanii. Cieszę się, że wzmocnimy nasze zaangażowanie na rzecz multilateralizmu i będziemy współpracować z naszymi sojusznikami i partnerami, by budować bardziej sprawiedliwą i inkluzywną gospodarkę światową” – napisał na Twitterze Biden.

“Ścisła jedność transatlantycka jest niezbędna, by stawić czoła dzisiejszym wyzwaniom – od stosunków z Chinami po ochronę naszego klimatu. Cieszę się, że mogłam dziś wymienić poglądy z prezydentem Joe Bidenem. Cieszę się, że będę mogła powitać go w Brukseli na pierwszym od 7 lat szczycie unijno-amerykańskim” – napisała z kolei von der Leyen.

“Mamy obowiązek wyznaczyć jasne cele i podjąć konkretne zobowiązania, aby sprostać wyzwaniom naszych czasów. Ten szczyt G7 musi być szczytem działań. Cieszę się, że mogę was spotkać, drodzy partnerzy i przyjaciele. W pracy, razem” – oświadczył ze swej strony Macron.

Otwierając szczyt jego gospodarz, brytyjski premier Boris Johnson, oświadczył, że jest on szansą na wyciągnięcie wniosków z pandemii koronawirusa i zapewnienie, że błędy popełnione w jej trakcie nie zostaną powtórzone.

Głównymi tematami rozmów będą odbudowa po pandemii koronawirusa i pomoc biedniejszym krajom w szczepieniach, zapobieganie zmianom klimatycznym oraz poparcie dla wolnego handlu i zapobieganie protekcjonizmowi.

Z Londynu Bartłomiej Niedziński (PAP)

1 KOMENTARZ

  1. Ogólnoświatowy komunistyczno-faszystowski kołchoz na horyzoncie. Totalna kontrola wszystkiego, poprawne politycznie hasła i wiele podobnych sformułowań, które niczego nie załatwią. Nastąpi totalny wzrost ubóstwa i zniewolenia ludzi przez klasę polityczną i wielkie korporacje, które potrzebują wielu głupich odbiorców dla swoich “produktów”.

REKLAMA

2122306453 views

REKLAMA

REKLAMA

2122306469 views

REKLAMA

REKLAMA

2124102789 views

REKLAMA

2122306479 views

REKLAMA

2122306485 views

REKLAMA

2122306489 views