REKLAMA

REKLAMA

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Na lotnisku JFK powstanie luksusowy terminal dla zwierząt

Na lotnisku JFK powstanie luksusowy terminal dla zwierząt

-

Lotnisko JFK w Nowym Jorku fot.Justin Lane/EPA
Lotnisko JFK w Nowym Jorku fot.Justin Lane/EPA

Lotnisko im. Johna Kennedy’ego w Nowym Jorku będzie miało nowy luksusowy terminal przeznaczony dla zwierząt, który będzie mógł obsłużyć 70 tys. nietypowych pasażerów rocznie. Nazwa terminala – ARK – jest nawiązaniem do biblijnej Arki Noego.

REKLAMA

Terminal będzie wyposażony w klimatyzowane boksy dla koni i krów, pomieszczenia dla psów i kotów, woliery dla ptaków, a nawet miejsce dla pingwinów.

Budowa ARK będzie kosztować 48 mln dol., a terminal zostanie otworzony w przyszłym roku; tak samo jak Arka, na której Noe zgromadził wszystkie gatunki, będzie on przystosowany do przechowywania nawet najbardziej nietypowych zwierząt w tym – jeśli zajdzie potrzeba – leniwców i mrówników (tzw. prosiąt ziemnych występujących w Afryce) – podaje agencja AP.

Wiele zwierząt wwożonych do USA musi zostać poddanych kwarantannie, która np. w przypadku koni trwa trzy dni. Terminal będzie zaprojektowany tak, by oszczędzić przebywającym tam zwierzętom stresu. Dla przykładu, pomieszczenia dla kotów wyposażone będą w drzewa, by mogły się one wspinać; psy będą miały dostęp do basenów, a ich właściciele – zapewniony podgląd zwierzaków poprzez zainstalowane kamery.

Uczestnik i organizator konkursów hippicznych w USA Derek Broun powiedział w rozmowie z AP, że budowa terminala ARK to znakomita wiadomość dla osób wwożących konie do USA, ponieważ teraz są one przewożone z lotniska do ośrodka kwarantanny położonego 130 km od JFK.

Zaprojektowane zostały nawet szczególnie luksusowe pomieszczenia dla psów, za które ich właściciele zapłacą po 100 dol. za dobę. (PAP)

 

Zamieszczone na stronach internetowych portalu www.DziennikZwiazkowy.com materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Codziennego Serwisu Informacyjnego PAP, będącego bazą danych, którego producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez Alliance Printers and Publishers na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione.

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications.    Ok No thanks