REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Na Alasce wydano neonazistowskie tablice rejestracyjne

Na Alasce wydano neonazistowskie tablice rejestracyjne

-

Urzędnicy na Alasce prowadzą dochodzenie, mające wyjaśnić, dlaczego wydano spersonalizowane tablice rejestracyjne o neonazistowskiej treści: “3REICH” i “FUHRER” – pisze w środę “Newsweek”. Gubernator stanu usunął członkinię tamtejszej Komisji Praw Człowieka za ich obronę.

Lokalny wydział komunikacji otrzymał skargi od mieszkańców na temat tablic, których zdjęcia trafiły do mediów społecznościowych.

REKLAMA

2147483647 clicks

“Tablice zostały wcześniej wycofane przez wydział komunikacji, który wydał zastępcze standardowe tablice do wstawienia” – powiedziała komisarz Departamentu Administracji Kelly Tshibaka. “Zawiadamiamy organy ścigania, że te tablice są nieautoryzowane przez wydział komunikacji” – dodała.

Tshibaka poinformowała, że oprócz ustalenia, w jaki sposób tablice zostały wydane, dochodzenie zapewni, że spersonalizowany program tablic na Alasce “nadal chroni interes publiczny – zarówno pod względem zapobiegania niewłaściwym przekazom, jak i zobowiązania państwa do ochrony konstytucyjnych praw mieszkańców Alaski do wolność słowa”.

Dochodzenie rozpoczęto, kiedy gubernator Alaski Mike Dunleavy usunął Jamie Allard z Komisji Praw Człowieka po tym, gdy na Facebooku zwróciła ona uwagę na dosłowną definicję słowa “Fuhrer” i pytała, czy dojdzie do “zakazu używania obcych słów”.

“Fuhrer oznacza przywódcę lub przewodnika w języku niemieckim, Reich to państwo. Jeśli mówisz płynnie w tym języku, to wiesz, że angielska definicja tego słowa została zmieniona przez postępowców, którzy stworzyli własną definicję” – napisała.

Kiedy inny użytkownik mediów społecznościowych zapytał o nazistowskie odniesienie na tablicy “3REICH”, odpowiedziała: “Czy to ma znaczenie?”

W późniejszych wypowiedziach dla lokalnych mediów Allard zaprzeczyła, że w jakikolwiek sposób popiera rasizm i białą supremację. (PAP)

REKLAMA

2131515487 views

REKLAMA

REKLAMA

2131515502 views

REKLAMA

REKLAMA

2133311822 views

REKLAMA

2131515512 views

REKLAMA

2131515515 views

REKLAMA

2131515519 views