REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaNa Alasce wydano neonazistowskie tablice rejestracyjne

Na Alasce wydano neonazistowskie tablice rejestracyjne

-

Urzędnicy na Alasce prowadzą dochodzenie, mające wyjaśnić, dlaczego wydano spersonalizowane tablice rejestracyjne o neonazistowskiej treści: „3REICH” i „FUHRER” – pisze w środę „Newsweek”. Gubernator stanu usunął członkinię tamtejszej Komisji Praw Człowieka za ich obronę.

Lokalny wydział komunikacji otrzymał skargi od mieszkańców na temat tablic, których zdjęcia trafiły do mediów społecznościowych.

REKLAMA

„Tablice zostały wcześniej wycofane przez wydział komunikacji, który wydał zastępcze standardowe tablice do wstawienia” – powiedziała komisarz Departamentu Administracji Kelly Tshibaka. „Zawiadamiamy organy ścigania, że te tablice są nieautoryzowane przez wydział komunikacji” – dodała.

Tshibaka poinformowała, że oprócz ustalenia, w jaki sposób tablice zostały wydane, dochodzenie zapewni, że spersonalizowany program tablic na Alasce „nadal chroni interes publiczny – zarówno pod względem zapobiegania niewłaściwym przekazom, jak i zobowiązania państwa do ochrony konstytucyjnych praw mieszkańców Alaski do wolność słowa”.

Dochodzenie rozpoczęto, kiedy gubernator Alaski Mike Dunleavy usunął Jamie Allard z Komisji Praw Człowieka po tym, gdy na Facebooku zwróciła ona uwagę na dosłowną definicję słowa „Fuhrer” i pytała, czy dojdzie do „zakazu używania obcych słów”.

„Fuhrer oznacza przywódcę lub przewodnika w języku niemieckim, Reich to państwo. Jeśli mówisz płynnie w tym języku, to wiesz, że angielska definicja tego słowa została zmieniona przez postępowców, którzy stworzyli własną definicję” – napisała.

Kiedy inny użytkownik mediów społecznościowych zapytał o nazistowskie odniesienie na tablicy „3REICH”, odpowiedziała: „Czy to ma znaczenie?”

W późniejszych wypowiedziach dla lokalnych mediów Allard zaprzeczyła, że w jakikolwiek sposób popiera rasizm i białą supremację. (PAP)

REKLAMA

2097849690 views

REKLAMA

REKLAMA

2097849925 views

REKLAMA

REKLAMA

2099646317 views

REKLAMA

2097850068 views

REKLAMA

2097850169 views

Szał autoportretów

Epidemia tajności

Śmierć dyktatora

Porwana na statku

REKLAMA

2097850279 views