REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMuzyk Kanye West pochwalił Hitlera i zanegował Holokaust

Muzyk Kanye West pochwalił Hitlera i zanegował Holokaust

-

Słynny raper Kanye West oświadczył w czwartek w wywiadzie z promotorem teorii spiskowych Alexem Jonesem, że „lubi” Adolfa Hitlera, „kocha” nazistów, a Holokaust się nie wydarzył. West niedawno zadeklarował swoje ambicje ponownego startu w wyborach prezydenckich i spotkał się na kolacji z byłym prezydentem Donaldem Trumpem.

West, który w ubiegłym roku zmienił swoje imię na Ye, wielokrotnie podczas wywiadu chwalił przywódcę III Rzeszy, twierdząc, że miał on wiele „pozytywnych cech”.

REKLAMA

„Dostrzegam wiele dobrych rzeczy w Hitlerze. Każdy człowiek ma wartości, które ma do zaoferowania, zwłaszcza Hitler” – powiedział ubrany w maskę zasłaniającą całą twarz muzyk podczas występu w programie Infowars. „Lubię Hitlera” – dodał.

W innym fragmencie programu stwierdził, że Holokaust „nie jest tym, co się wydarzyło”, insynuował istnienie żydowskiego spisku i zdawał się sugerować, że przyszły premier Izraela Benjamin Netanjahu chce porwać jego rodzinę.

Razem z Westem w programie wystąpił skrajnie prawicowy działacz Nick Fuentes, znany z otwarcie antysemickich wypowiedzi i kwestionowania Holokaustu. Kiedy Fuentes stwierdził, że jest „prorosyjski i proputinowski”, West dodał: „ja też”.

West i Fuentes byli w ubiegłym tygodniu gośćmi byłego prezydenta Donalda Trumpa na kolacji w jego posiadłości Mar-a-Lago. Trump twierdził, że nie zna Fuentesa i go nie zapraszał. Tłumaczył też, że zaprosił Westa, by mu pomóc, bo jest „przeżywającym poważne trudności człowiekiem”, który „zawsze był dla niego dobry”. Dodał też, że odradził Westowi kandydowania na prezydenta. Sam muzyk twierdził, że zaproponował Trumpowi, by został jego wiceprezydentem.

Raper mierzył się ostatnio z falą krytyki po serii antysemickich wypowiedzi, w wyniku których odcięli się od niego jego sponsorzy i partnerzy biznesowi, w tym firma Adidas. Mimo to cieszył się w ostatnim czasie dobrą opinią u części prawicowych działaczy i komentatorów. Wystąpił też w najpopularniejszym programie publicystycznym Tuckera Carlsona w telewizji Fox News.

Niedługo po emisji wywiadu w Infowars, twitterowe konto Republikanów w komisji sprawiedliwości w Kongresie skasowało swój wpis „Kanye. Elon. Trump”.

„On musi mieć problemy psychiczne. Nikt nie potrafi uwierzyć, co on powiedział” – ocenił lider Republikanów w Izbie Reprezentantów Kevin McCarthy. Dodał, że wywiad Westa był „obrzydliwy” i powinien zostać potępiony przez „cały naród”.

Z Waszyngtonu Oskar Górzyński (PAP)

REKLAMA

2097753500 views

REKLAMA

REKLAMA

2097753734 views

REKLAMA

REKLAMA

2099550126 views

REKLAMA

2097753877 views

REKLAMA

2097753978 views

REKLAMA

2097754088 views