REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMnuchin: krytyczny etap negocjacji handlowych z Chinami

Mnuchin: krytyczny etap negocjacji handlowych z Chinami

-

Stany Zjednoczone i Chiny wchodzą w krytyczny etap negocjacji handlowych, który doprowadzi albo do zawarcia porozumienia, albo do zerwania rozmów – powiedział w niedzielę (czasu miejscowego) minister finansów USA Steven Mnuchin.

Mnuchin, który jednym z czołowych przedstawicieli amerykańskiej delegacji w rozmowach handlowych z Państwem Środka, powiedział, że perspektywa zawarcia porozumienia się przybliżyła, choć nadal istnieją kwestie wymagającego uzgodnienia.

REKLAMA

„To już ostatnie okrążenia” – powiedział.

W poniedziałek Mnuchin i przedstawiciel USA ds. handlu Robert Lighthizer udadzą się do Pekinu, aby spróbować znaleźć porozumienie w utrzymujących się kwestiach spornych. Oczekuje się, że 8 maja delegacja z Chin przybędzie do Waszyngtonu, by kontynuować i być może sfinalizować rokowania.

Mnuchin nie chciał przesądzać, czy rozmowy zakończą się do lipca, wyraził jednak przekonanie, że obu krajom zależy na dojściu do porozumienia. Nie powiedział też, czy ewentualnie załamanie się rozmów skłoniłoby prezydenta Donalda Trumpa do nałożenia na Chiny kolejnych ceł.

Jak pisze „New York Times”, jedna z największych kwestii spornych dotyczy sposobu, w jakie obie strony miałyby egzekwować ewentualne porozumienie handlowe, a także tego, czy Stany Zjednoczone zgodzą się na cofnięcie wszystkich lub przynajmniej większości karnych ceł, nałożonych na Chiny przez obecną administrację w Waszyngtonie.

USA nałożyły karne cła na chińskie towary, by skłonić Pekin do zmiany polityki handlowej, w tym do rezygnacji z wymuszania transferów technologii i dotowania rodzimego sektora technologicznego, a także do zapewnienia większej ochrony praw własności intelektualnej. Chiny odpowiedziały taryfami odwetowymi.(PAP)

Na zdjęciu: Steven Mnuchin
fot.MICHAEL REYNOLDS/EPA-EFE/REX/Shutterstock

2 KOMENTARZE

  1. Bedzie tak jak z nowa Nafta z Kanada umowa jest dokladnie taka sama jak stara rozni sie tylko tym ze kanadyjczycy zgodzili sie wpuscic kilka ciezarowek z mlekiem raz na rok Umowa lezy w senacie juz od roku i zaden senator republikanski oraz demokratyczny nie wniosl ja pod glosowanie wiec jest swistkiem papieru bez wartosci Chodzilo tylko o szum medialny To samo bedzie z umowa z Chinami wiele szumu a potem trash Za dwa lat nikt nie bedzie o tym pamietal Trump nie rozumie ze licza sie tylko to co jest przeglosowane a nie podpisane przez niego USA nie jest monarchia tylko republika Krowa co duzo ryczy malo mleka daje Dla przypomnienia Obama wybudowal 680 mil muru z Meksykiem Trump 0 choc dostal pieniadze na 50 mil ale cale pieniadze pojda na rozprawy sadowe z wlascicielami ziemi

REKLAMA

2103076094 views

REKLAMA

2103076327 views

REKLAMA

2104872719 views

REKLAMA

2103076470 views

REKLAMA

2103076570 views

REKLAMA

2103076679 views