REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona głównaAmerykaMnuchin: bezrobocie może sięgnąć 20 proc. na skutek pandemii

Mnuchin: bezrobocie może sięgnąć 20 proc. na skutek pandemii

-

Sekretarz departamentu skarbu Steven Mnuchin powiedział Republikanom w Senacie, że jeśli nie przegłosują pakietu pomocowego dla gospodarki, to na skutek pandemii koronawirusa bezrobocie w kraju może sięgnąć 20 proc. – podaje w środę agencja Bloomberg.

Mnuchin spotkał się z senatorami we wtorek wieczorem, aby przekonać ich do przyjęcia ustawy, na mocy której rząd uruchomi pakiet pomocowy dla gospodarki wart 1 bilion dol. lub więcej – pisze Bloomberg.

REKLAMA

Niezwykle wysokie bezrobocie jest realnym zagrożeniem, jeśli Kongres nie wyasygnuje szybko funduszy pomocowych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób pracujących na stawkach godzinowych i niezatrudnionych na etacie – ostrzegł.

Rzeczniczka jego resortu Monica Crowley powiedziała wkrótce potem, odnosząc się do prognozowanego bezrobocia, że Mnuchin „wykorzystał wiele modeli matematycznych, by zilustrować (swą wypowiedź), ale w żadnej chwili nie sugerował, że tak właśnie będzie”.

Bloomberg pisze, że wielu kongresmenów zdało już sobie sprawę, że muszą podjąć natychmiastowe i radykalne kroki, ponieważ Fed wykorzystał już bardzo wiele rozwiązań „ze swego zestawu narzędzi” i teraz to oni muszą sięgnąć po instrumenty fiskalne, aby złagodzić wpływ pandemii na gospodarkę.

Mnuchin zwrócił się też do kongresmenów o przeznaczenie 250 mld dol. na czeki, które pod koniec kwietnia byłyby wysyłane do Amerykanów, oraz tyle samo na podobną kampanię przeprowadzoną cztery tygodnie później, jeśli nadal będzie obowiązywać stan zagrożenia – podaje Bloomberg, powołując się na osobę znającą te plany.

Perspektywa interwencji rządu poprawiła nastroje inwestorów tylko na jeden dzień; indeksy giełdowe wzrosły we wtorek na Wall Street, ale w środę na światowych rynkach notowania akcji spadały ponownie.

Firma konsultingowa S&P Global Economists przedstawiła we wtorek raport, w którym ocenia, że „globalna recesja jest już tutaj i teraz”, a ponieważ gospodarka Chin ucierpiała z powodu epidemii znacznie bardziej, niż oczekiwano, to teraz „Europa i USA pójdą tą samą drogą”.

We wtorek w Stanach Zjednoczonych bilans ofiar śmiertelnych koronawirusa sięgnął 105, a liczba odnotowanych zakażeń wyniosła ponad 6200. (PAP)

REKLAMA

2107690164 views

REKLAMA

REKLAMA

2107690396 views

REKLAMA

2109486787 views

REKLAMA

2107690537 views

REKLAMA

2107690636 views

REKLAMA

2107690744 views