REKLAMA

REKLAMA

0,00 USD

Brak produktów w koszyku.

Ogłoszenia(773) 763-3343

Strona główna Ameryka Minister obrony USA zapowiada szersze śledztwo po kolizji niszczyciela

Minister obrony USA zapowiada szersze śledztwo po kolizji niszczyciela

-

James Mattis fot.Jim Lo Scalzo/EPA

Minister obrony USA James Mattis zapowiedział szersze śledztwo w związku z poniedziałkową kolizją amerykańskiego niszczyciela z tankowcem na wschód od Singapuru, co było drugim takim incydentem z udziałem okrętu wojennego USA w ciągu nieco ponad dwóch miesięcy.

REKLAMA

Zmierzający do Singapuru niszczyciel rakietowy USS John S. McCain zderzył się z tankowcem bandery liberyjskiej Alnic MC. Amerykański okręt doznał przebicia lewej burty i zalania części pomieszczeń kadłuba, a 10 członków jego załogi jest zaginionych. Niszczyciel dotarł o własnych siłach do portu wojennego w Singapurze.

“Szersze śledztwo szefa operacji morskich będzie dotyczyć wszystkich podobnych wypadków na morzu, tego rodzaju spraw. Zamierza on uwzględnić wszystkie czynniki, nie tylko te bezpośrednie” – powiedział dziennikarzom w stolicy Jordanii Ammanie minister obrony USA James Mattis.

17 czerwca amerykański niszczyciel rakietowy USS Fitzgerald został uderzony w prawą burtę przez kontenerowiec bandery filipińskiej ASX Crystal na południowy zachód od japońskiego portu Jokosuka, co spowodowało śmierć 7 amerykańskich marynarzy.

Zajmujący najwyższe stanowisko w hierarchii służbowej marynarki wojennej USA szef operacji morskich odpowiada za utrzymanie jej gotowości bojowej. (PAP)

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Enable Notifications    Ok No thanks